اخبار
  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند عقلانیت و اعتدال هستیم

امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند عقلانیت و اعتدال هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر تهران به مناسبت دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی از دوگناه نابخشودنی هاشمی از نگاه افراطیون گفت.

  • یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷
افراطیون به این نتیجه رسیده‌اند که «هاشمی زنده است»؛ به همین دلیل، شعار مرگ او را سر می‌دهند / دو گناه نابخشودنی آیت الله هاشمی از نگاه افراطیون، تصمیم سازی «صلح» و بنیان گذاری «توسعه» است / فراموش کرده‌اند که امام فرمود: «هاشمی زنده است تا نهضت زنده است» یا رهبری تصریح کردند «هیچ کس برای من هاشمی نمی‌شود»؟

محسن هاشمی در ابتدای یکصدو دوازدهمین جلسه شورا  به فرارسیدن دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت  دوسال مدتی است که بصورت طبیعی باید موجب فراموشی و به حاشیه رفتن درگذشته در جامعه می شد اما مشاهده می کنیم که امروز شاید بیش از زمان حیات آیت الله، تفکر و اندیشه او در جامعه پویا و تاثیرگذار است و حجم بالای تخریب ها، توهین ها و تهمت هایی که به ایشان وارد می شود به حدی است که افراطیون نیز به این نتیجه رسیده اند که هاشمی زنده است و برای همین شعار مرگ او را سرمی دهند. 
 
رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری جامعه ما نیازمند عقلانیت، اعتدال و ترجیح مصالح انقلاب و مردم به منافع فردی و گروهی است، خصوصیاتی که شخصیت واندیشه آیت الله هاشمی رفسنجانی را تشکیل می داد و براساس آن توانست با اعتماد بی نظیر امام خمینی در دهه نخست انقلاب و حمایت ویژه مقام معظم رهبری در دوران سازندگی کشور را از بحرانهای گوناگون عبور دهد. 
 
به گفته هاشمی دو گناه نابخشودنی آیت الله هاشمی از نگاه افراطیون، تصمیم سازی صلح و بنیان گذاری توسعه در کشور است، در حالی که این دو دستاورد، ارمغان انقلاب برای مردم و موجب افتخار کشور و مورد تایید امام خمینی و مقام معظم رهبری بوده است، آیا افراطیون فراموش کرده‌اند که امام در دهه نخست انقلاب فرمود "هاشمی زنده است تا نهضت زنده است”؟ آیا خناسان از یاد برده اند که مقام معظم رهبری در پایان دوران سازندگی تصریح کردند: "هیچ کس برای من هاشمی نمی شود”؟ 
 
رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: امروز و در شرایطی که کشور با تحریم ها و تهدیدهای خارجی و مشکلات اقتصادی و اجتماعی داخلی مواجه است، هیچ ابزاری موثرتر از عقلانیت، اعتدال، وحدت و همبستگی ملی نمی تواند ایران اسلامی را از این پیچ تاریخی عبور دهد و این عناصر، ارکان اصلی تفکر آیت الله هاشمی رفسنجانی است. 
 
وی ادامه داد: تفکری که مردم با استقبال بی نظیر از حضور ایشان در انتخابات ۹۲، رای معنادار به ایشان در انتخابات خبرگان و تشییع میلیونی و ماندگار ایشان، همراهی و اعتماد خود را بدان اعلام کردند و خدمتگذار رنج کشیده ایران را با حضوری بیاد ماندنی بدرقه کردند. 
 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هاشمی زنده است و زنده خواهد ماند، گفت: هاشمی زنده خواهد ماند؛ چون قلب های ده ها میلیون ایرانی برای فردایی بهتر می تپد و صلح و توسعه دو آرمان حذف نشدنی این ملت است. انقلاب اسلامی که در آستانه چهلمین سالروز پیروزی آن قرار داریم، انقلابی برای تحقق چنین فردایی برای ملت بزرگ ایران است، فردایی که اگرچه هاشمی در میان ما نیست، اما یاد و تفکرش، آن را رقم زده است.

تصاویر ضمیمه