پیام ها
  • صفحه اصلی
  • پیام ها
  • پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله حاج سید عبدالحسین دستغیب امام جمعه شیراز

پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله حاج سید عبدالحسین دستغیب امام جمعه شیراز

  • سه شنبه ۲۲ آذر ۱۳۶۲

مخاطب: مردم ایران

 مناسبت: سالگرد شهادت آیت‏الله حاج سیدعبدالحسین دستغیب امام جمعه شیراز

 تاریخ: 22 آذر 1362

    پیام به مناسبت سالگرد شهادت دومین شهید محراب

 بسم الله الرحمن الرحیم، در آستانه دومین سالگرد شهادت پرافتخار

    عکس دستغیب

 شهید محراب حضرت آیت‏الله دستغیب قرار گرفته‏ایم، شهیدی که از ذریه حسین بن علی، عاشقی دلباخته و شهیدی است که قربانی فتنه شوم منافقین وابسته به ابرقدرتها گردید.

 گرگ صفتهایی در هیکل بشر که چون پیروزیهای عظیم سپاهیان اسلام را مشاهده می‏کردند، در فکر آن می‏افتادند تا با انجام توطئه‏های نامردمی بر آتش کینه و بغض خود آبی بپاشند و رضایت اربابان جانی و کثیف خود را نیز کسب نمایند. لذا دست به چنین جنایاتی می‏زدند و به‏خیال واهی خود تصور می‏کردند که با به‏خاک و خون کشاندن این استوانه‏های عظیم و استوار بر پیکر انقلاب اسلامی، ضربه‏ای جبران ناپذیر وارد می‏آورند، غافل از اینکه ضامن پیروزی تمام مجاهدتهای مخلصین، اراده خلل ناپذیر باری تعالی بوده و هم او خریدار این جانهای پاک و بی‏آلایش است.

 هر چند ملت بزرگ اسلام و مردم هوشیار استان فارس علی‏الظاهر یکی از یادگارهای حسین (ع) را از دست دادند ولی ملت ما با شنیدن پندهای آن مربی دلسوز و معلم اخلاق و مهذب النفوس، راههای رها شدن از قیود وابستگی‏ها را طی می‏کند.

 شهید دستغیب به حقیقت پدری مهربان و بزرگوار برای بیچارگان بود و در قلبهای مردم جای داشت و حلال مشکلات آنها و معضلات منطقه بود.