پیام ها
  • صفحه اصلی
  • پیام ها
  • پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی برای نتایج مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری

پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی برای نتایج مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری

بنا ندارم که در مورد انتخابات شکایت به داورانی که نشان دادند نمی‌خواهند یا نمی‌توانند کاری بکنند، ببرم.

  • شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم شریف و بزرگوار ایران اسلامی

حضور شکوهمند شما در دو مرحله انتخابات ریاست جمهوری باعث استحکام نظام اسلامی و پاسخ مناسب به تبلیغات مسموم و دلسردکننده دشمنان ایران و انقلاب اسلامی شد. امیدوارم رئیس جمهور منتخب، جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، به خوبی از عهده این مسئولیت عظیم برآید و بتواند به وعده‌ها عمل کند. بی‌شک همه باید ایشان را در راه خدمت به مردم یاری دهند.

همانگونه که بارها گفته‌ام، اینجانب صرفاً برای انجام وظیفه و جلب رضایت خداوند و خدمت به انقلاب اسلام ایران و مردم وارد رقابت‌های انتخاباتی شدم و از این به بعد نیز همچون گذشته در این راه هر کاری که بتوانم، انجام خواهم داد.

اینجانب با امید به تحقق حداکثری مشارکت مردم که از اهداف رهبر معظم انقلاب است و نیز برای بالارفتن سطح آرا رئیس جمهوری منتخب و انسجام ملی در شرایط دشوار کنونی تلاش کردم.

خوشبختانه تاکنون دو هدف اول و دوم محقق شده و امیدوارم در سایه هوشیاری شما وظیفه‌شناسی مسئولان و جناح‌های سیاسی اجتماعی کشور هدف سوم هم محقق گردد و دشمنان به اهداف اعلان شده: حداقل مشارکت حداقل پشتوانه رأی رئیس جمهور و حداکثر تشنج نرسند.

بنا ندارم که در مورد انتخابات شکایت به داورانی که نشان دادند نمی‌خواهند یا نمی‌توانند کاری بکنند، ببرم و شکایت خود را فقط همانند مورد قبل در دادگاه عدل الهی مطرح می‌کنم.(1) خدایی که با توکل بر او و برای جلب رضایتش به صحنه آمدم و با او معامله کردم و می‌دانم در انتقام الهی اگر کسی معاقب شود قطعا مردم انقلاب اسلامی و ایران نخواهند بود و فقط مجرمان واقعی مجازات می‌شوند.

آنها که برای تضعیف رقیب از راه تضعیف انقلاب وارد شدند، چون می‌دانستند او در هر حالت از انقلاب اسلامی دفاع می‌کند و ابائی از به عهده گرفتن مسئولیت‌ها ندارد و آنها که به گونه‌ای بی‌سابقه با هزینه‌های ده‌ها میلیاردی از بیت‌المال اینجانب و بستگانم را ظالمانه تخریب کردند و آنها که با استفاده زیاد از امکانات نظام بصورت سازماندهی شده و نامشروع در انتخابات دخالت کردند، تردیدی ندارم که جزای چنین ظلمی به کشور و مردم و من جز خسران دنیا و آخرت نخواهد بود.

دائماً از خداوند مهربان می‌خواهم که این انقلاب و این کشور و مردم را از شر دشمنان و فرصت‌طلبان بی‌منطق و بی‌ایمان حفظ نماید و راه امام راحل و ثمره مجاهدات شهدا جانبازان مفقودان آزادگان و خانواده‌های گرانقدرشان را پاینده دارد.

لازم می‌دانم از کسانی که در انتخابات در حمایت از اینجانب متحمل زحماتی شدند و بیش از ده میلیون از مردمی که به رغم تخریب‌های کوه‌شکن با رأی خود به من ابراز اعتماد کردند، تشکر نمایم.

 

اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

**************************************************************

1- 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روزسه شنبه، 14 تیرماه در جمع بازرسان انتخابات، گفت: اظهاراتم نسبت به روند برگزاری انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری برای پیگیری حقوق شخصیم نیست، بلکه برای اصلاح روند کار است و مسلماً هر کاری که از من ساخته باشد، در حمایت از دولت آینده انجام خواهم داد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: این انتخابات تمام شده است و من نیز به دلیل این که کشور انقلاب و انتخابات دچار مشکل نشود، شکایت رسمی نکردم.

ایشان با اشاره به این که از ابتدای تشکیل نظام جمهوری اسلامی، تلاشم برای حل مشکلات مردم و انقلاب بوده است، افزود: ولی این به این معنا نیست که از آنچه که در این انتخابات اتفاق افتاده است، قصد صرف نظر دارم. تلاش خواهم کرد تا با پیگیری عادلانه و منصفانه موضوع شرایط مناسبی برای برگزاری انتخابات آینده در کشور فراهم گردد و اخلاق سیاسی و دینی در همه مراحل مورد عمل باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پاسخ به ابهامات موجود در جامعه نسبت به مسائلی راکه در انتخابات اخیر رخ داده است، وظیفه نهادهای مسئول عنوان کرد و گفت: امیدوارم شخص رئیس جمهور و وزارت کشور مسائل رامورد بررسی همه جانبه منصفانه و عادلانه قرارداده و نقاط ضعف و قوت را مشخص کرده و آن را در اختیار مردم قرار دهند تا در آینده کشور دچار مشکل نگردد.

وی افزود: اسلامیت آزادی دموکراسی و جمهوریت در نظام ما جایگاه مهمی دارد وباید با هوشیاری تمام از اینها حفاظت بعمل آوریم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود اخلاق و ارزش‌های اسلامی را مهمترین مزیت انقلاب ما بر دیگر انقلابهای دنیا عنوان کرد و گفت: برای تحقق و بقای انقلاب اسلامی هزینه‌های بسیاری بر مردم تحمیل شده است و نباید به گونه‌ای برخورد شود تا مردم احساس کنند اخلاق سیاسی و اسلامی جایگاه خود را از دست داده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین به هوشیاری در روند پیگیری موضوع انتخابات تاکید کرد: باید مراقب باشیم تا در روند پیگیری این مسئله وحدت کلمه و انسجام نظام آسیب نبیند.

وی ایجاد تفرقه نزاع و کینه در جمهوری اسلامی را خواست دشمنان عنوان کرد و گفت: این انقلاب با اتحاد پیروز شد و خطرها را از خود دور کرد و نباید این راه مقدس را از دست بدهیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ایجاد چالش بر سر پیگیری روند برگزاری انتخابات را با توجه به تهدیدهایی که علیه نظام جمهوری اسلامی مطرح می‌شود، مناسب ندانست و افزود: اگر مراقب نباشیم، دشمنان از این فرصت برای آسیب رساندن به نظام ومردم استفاده خواهند کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین ضمن اشاره به زیبایی‌های حضور مردم در این انتخابات، گفت: به جز رضایت خداوند و مردم هیچ دلیلی را برای شرکت در انتخابات در نظر نگرفتم و با حضور مردم در صحنه مهمترین هدفم تحقق یافت.

وی افزود: وحدت و همکاری نیروها برای رفع مشکلات اکنون به عنوان وظیفه‌ای بزرگ برای من مطرح است و تلاش خواهم کرد تا آن نیز تحقق یابد.

در ابتدای این دیدار چند تن از بازرسان برگزاری انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری به بیان تخلفاتی که در جریان انتخابات مشاهده شد، پرداختند. آنان با اشاره به اینکه تمامی پرونده‌های ایجاد شده به همراه مدارک مستند انحرافات برگزاری انتخابات به مراجع مسئول تحویل داده شده است، اظهار امیدواری کردند نتایج بررسی‌های مسئولان به اطلاع مردم رسانده شود.

آیت‌الله خامنه‌ای هم چند روز پس از انتخابات در تاریخ 7 تیرماه در در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه و خانواده های شهدای هفتم تیر، با اشاره به تخریب هایی که علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صورت گرفت، گفتند: « در خلال این انتخابات، برخی کارهایی انجام گرفت که بنده به عواملی که این کارها را انجام دادند، بدبینم؛ این تخریب‌هایی که صورت گرفت. بعضی از تخریب‌ها البته از روی بی‌توجهی بود؛ بعضی از آقایان و نامزدها یا طرفداران آنها با محاسباتی، حرف‌هایی نسبت به نظام زدند که واقع بینانه نبود؛ خیلی از مثبتات نظام، از کارهای بزرگ نظام نادیده گرفته شد و سیاه نمایی شد. و پیشرفت‌های عظیمی که به وسیله ی دولتها در این سالها به وجود آمده، ندیده گرفته شد؛ اینها از روی غفلت بود، لیکن بعضی از این تخریب‌ها از روی غفلت نبود. تعدادی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مورد تخریب قرار گرفتند؛ تخریب‌های غیر منصفانه و ناجوانمردانه؛ حتّی شخصیت موجهی مثل آقای هاشمی رفسنجانی که شخصیت محترم و باسابقه‌ای است، از دم این تخریب‌ها در امان نماند. این، حادثه ی بدی بود. رحمت الهی را نباید با این گونه کارها آلوده کرد؛ با این که ما تأکید کرده بودیم. امروز چون گذشته است، من نصیحت می کنم؛ اما مسئولان قضایی و غیر قضایی، غیر از نصیحت، وظایف دیگر هم دارند؛ آنها عوامل این تخریب‌ها را تعقیب کنند و آنها را پیدا کنند. یک عده به طور مسلّم از روی جهالت و غفلت این کار را کردند، که البته فعل حرامی انجام گرفت؛ لیکن بسیاری از کارهایی که انجام گرفت، کار کسانی بود که به هیچ یک از نامزدها علاقه ‌ای نداشتند و تخریب آنها برای تخریب فضای انتخابات انجام گرفت؛ آنها تخریب کردند، برای زیر سؤال بردن نظام اسلامی. ما در اختلافات بزرگ مذهبی، فکری، سیاسی دیده ایم که کسانی وارد میدان فتنه انگیزی می شوند و از زبان این، آن را می کوبند؛ از زبان آن، این را می کوبند؛ در حالی که نه به این علاقه دارند، نه به آن! اینها را پیدا کنید؛ مقصران اصلی بایستی مشخص شوند، که مطمئناً دست دشمن در کار است. بعضی اظهارات، متأسفانه عزیزترین قشرهای این کشور، جوانانِ مؤمن و بسیجی، را زیر سؤال برد! این جور نیست، بلکه دست‌های دشمن است که در کار است برای فتنه‌انگیزی و برای ایجاد فساد.»

رئیس کل دادگستری استان تهران هم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر رسیدگی به تخلفات تخریب کنندگان شخصیت آقای هاشمی رفسنجانی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، گفت: آقای هاشمی گفتند که «خود شکایتی ندارند و اگر جرم عمومی باشد، رسیدگی شود» که دادگستری هم این کار را خواهد کرد.

حجت‌الاسلام عباسعلی علیزاده روز دوشنبه، 13 خرداد، درحاشیه ملاقات عمومی مسوولان عالی قضایی استان تهران درگفت وگو با خبرنگاران تصریح کرد: بعداز فرمایشات مقام معظم رهبری در این ارتباط نقل شده که آقای هاشمی شاهرودی فردی را مسوول رسیدگی به این موضوع کرده است.

وی گفت: طبق قانون اگر تخلفات مربوط به اصل انتخابات و یا مخدوش نمودن شخصیت یک مقام کشوری باشد « جرم عمومی » تلقی می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه ظاهرا در این ارتباط دادگستری تهران مخاطب خاص نیست تصریح کرد: در استان تهران 28 قاضی دادیار و بازپرس مسوول رسیدگی به تخلفات انتخاباتی می‌باشند و به این پرونده‌ها رسیدگی خواهند کرد.