سخنرانی
  • صفحه اصلی
  • سخنرانی
  • نطق پیش از دستور ریاست مجلس شورای اسلامی آیت الله هاشمی رفسنجانی

نطق پیش از دستور ریاست مجلس شورای اسلامی آیت الله هاشمی رفسنجانی

  • تهران-مجلس شورای اسلامی
  • چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۶۳

    جلسه: 89 = 63/11/24 - 13 February 1985

 22 بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

 پیام مبارک امام امت و حضور وسیع مردم در صحنه در 22 بهمن، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای انقلاب، برای مردم و برای اسلام از پدیده‏های مبارک و میمون و امیدبخش ما است. در پیام رهبر عظیم‏الشأنمان آثار حکمت و پندهای آسمانی را شنیده‏ایم و دیده‏ایم.

 در این پیام جمع‏بندی وضع انقلاب و کشور، تحلیل شرایط جاری و حاکم بردنیا و کشور، انتقادهای سازنده، حکیمانه و پدرانه، راهنمایی‏های بسیار مفید و مؤثر که همگی از قلبی رؤوف و حکیم و سرچشمه گرفته بود، می‏تواند برای ما منشأ تحول باشد.

 ما امیدواریم که همه ارگانهای مربوط، وظایف خودشان را، نواقص خودشان را از بیانات حکیمانه امام بفهمند و دقت کنند و اجرا کنند. من انتظارم از نمایندگان محترم مجلس این است که از یک کلمه، از یک اشاره امام چشم پوشی نکنند که اگر مجلس شورای اسلامی که در رأس امور است و در بیانات امام هم در صدر قرار گرفته بود و اهتمام امام به تریبون مجلس به خوبی مشخص بود. اگر ما در این میدان پیش قدم نشویم، از سایر ارگانها هم نمی‏شود توقع داشت که دنبال این حرکت را ادامه بدهند. انتظار را امام از شما دارند و خداوند به شما و ما توفیق بدهد که به این وظایف سنگین‏مان به خوبی عمل کنیم.

 در مورد حضور مردم در صحنه، انصافاً اجتماع عظیم این مردم انقلابی و مسلمان و مخلص، یادآور خاطره‏های با شکوه روزهای پیروزی انقلاب بود و آب سردی ریخت بر سر همه دشمنان و حسودان در کمین نشسته، و مأیوس کرد کسانی را که زبان به انتقاد باز کرده بودند و دم از سردی مردم می‏زدند و صحبت از دلسرد شدن خلق‏الله می‏زدند.

 معلوم شد که این مردم با شعور و با احساس و با عاطفه‏ای که نسبت به انقلاب دارند تا پای جانشان در همه جا حاضرند و این مسأله برای رهبری و مسئوولان کشور روشن بود. برای دشمنان و نق زن‏ها هم الحمدلله روشن شد. خداوند به این مردم صبور و به این مردم با شعور و مقاوم اجر بیشتر و توفیق کافی عنایت بفرماید.