سخنرانی
  • صفحه اصلی
  • سخنرانی
  • نطق پیش از دستور ریاست مجلس شورای اسلامی آیت الله هاشمی رفسنجانی

نطق پیش از دستور ریاست مجلس شورای اسلامی آیت الله هاشمی رفسنجانی

  • تهران-مجلس شورای اسلامی
  • سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۶۲

جلسه: 62/11/11=570 - 31 June 1984

 ششمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، ماهیت استکبار جهانی

 ملت قهرمان و مسلمان ایران در آستانه ورود به ششمین سال تاریخ انقلاب بزرگ اسلامی ایران است و از فردا، مراسم دهه فجر، دهه سرنوشت ساز جمهوری اسلامی، برای این انقلاب آغاز می‏شود.

 روز ورود امام امت به ایران، روز رحمت و روز تحول عظیم تاریخی، چیزی است که هر چه آثار و عواقب آن برای دنیای استکباری روشن می‏شود، آنها را بیشتر به فکر فرو می‏برد که آن روز خیلی نادان و جاهل و ساده‏اندیش بودند. آن روز که علیرغم تمایل کشورهای مسیر راه امام و علیرغم حکومت ایران و علیرغم حتی کشور مبدأ که فرانسه بود، فقط با میل و خواست مردم و انقلابیون مسلمان ایران، امام وارد این کشور شدند، استکبار جهانی نمی‏توانست پیش بینی کند که در آینده با چه مسائلی مواجه است. اما امروز، خیلی چیزها را فهمیده است. و همه توطئه‏هائی که در این چند سال علیه این انقلاب به راه انداختند، معمولاً حربه‏ای شد که با همان حربه، منافع استکبار جهانی ضربه دید و با همان حربه، اسلام در دنیا مقتدرتر شد.

 جنگ تروریسم، محاصره اقتصادی و توطئه‏های فراوان تبلیغاتی و سیاسی همه باعث افشای ماهیت استکبار جهانی شد و باعث مشخص شدن راه حق مسلمانها و منطق قوی اسلامی ما شد و ما همه اینها را از اسلام و قرآن می‏دانیم و خودمان را به عنوان ابزار کوچکی که خداوند خواسته است از این ابزار، برای پیاده کردن معارف عالی اسلامی استفاده بشود، ما به کار گرفته می‏شویم و افتخار داریم که امروز در دنیا، سندی و متکائی برای محرومین و حق‏خواهان دنیا شده‏ایم و به ملت عزیزمان عرض می‏کنیم که برای یک چنین مسائل مهم و برای چنین اهداف عظیم و برای تحول عظیم تاریخی که به حق، ما بعد از ظهور پیامبر اکرم(ص) در تمام تاریخ اسلام، چنین تحولی را نمی‏توانیم سراغ کنیم، باید فداکاری و جانفشانی کرد.

 آن روزی که امام، وارد این کشور می‏شوند جریانهای ملی‏گرا و منحرف داخلی و جریانهای استکبار جهانی شرق و غرب، کمونیزم، سوسیالیزم، و امپریالیزم، همه به خیال خودشان در اینجا برای خودشان، سهمی را قائل بودندو با گذشت پنج سال، همه این جریانها مأیوس شدند و ماهیت خودشان را بروز دادند و در مقابل اسلام و انقلاب و قرآن، جبهه‏بندی کردند و ارتباطات خودشان را کشف کردند و بسیاری از کسانی که به ناحق در این منطقه و در این کشور موجه و و وجیه المله معرفی شده بودند، امروز تبدیل به وسائل و ابزاری در دست استکبار جهانی شده‏اند که ماهیت کثیفشان برملا شده و اینها همه از برکات اسلام است و در سایه این چراغ نورانی و این مشعل عظمی، ان‏شاءاللّه حقایق فراوان، دیگری هم روشن می‏شود و ما در آینده شاهد حرکتهای عمیق و اصیل اسلامی در شرق و غرب و مرکز دنیای اسلامی خواهیم بود و ان‏شاءاللّه مسلمین به آن وعده‏های الهی که حکومت [از آن] مستعضفهان و حق طلبان است، خواهند رسید و السلام علیکم و رحمةالله و برکاته.