مصاحبه
  • صفحه اصلی
  • مصاحبه
  • مصاحبه آقای هاشمی با خبرگزاری جمهوری اسلامی پیرامون دلجویی از مجروحین جنگ تحمیلی و تجلیل از خدمات پرسنل بیمارستان ها

مصاحبه آقای هاشمی با خبرگزاری جمهوری اسلامی پیرامون دلجویی از مجروحین جنگ تحمیلی و تجلیل از خدمات پرسنل بیمارستان ها

  • چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۶۶

س ـ جنابعالی امروز ضمن حضور در بیمارستان شهدای یافت آباد از مجروحین و جانبازان جنگ تحمیلی بستری در این بیمارستان عیادت به عمل آوردید و از آنان دلجویی کردید. وضعیت را چگونه مشاهده کردید؟
ج ـ رزمندگان ما به عنوان قهرمانانی هستند که به دنیا درس داده و روحیه مقاومت و دلاوری آنان الگویی برای جهانیان است. در حال حاضر که برخی از رزمندگان به صورت مجروحین در بیمارستان ها بستری هستند، مسئولین باید در جهت رفاه آنان شرایط مناسب را ایجاد کنند و مشکلات آنها را در زمینه های مختلف رفع نمایند.
من از روحیه تلاش و استقامت دست اندرکاران بیمارستان ها که صبورانه از مجروحین مراقبت می نمایند، تشکر می کنم زحمات این عزیزان به عنوان یک جهاد فی سبیل الله است.
روحیه مجروحین را خیلی خوب دیدم. لحظات عمر معلولین و جانبازان انقلاب اسلامی برابر با لحظات عمر بزرگان صدر اسلام است و مقامی که آنان نزد خداوند دارند، قابل تصور نیست.
پرستارها، دکترها و سایر مسئولین بیمارستان ها که در خدمت مجروحین هستند، باید برای کار خود ارزش زیادی قائل باشند و بدانند که وظیفه مهمی برعهده دارند.
امروز ما شاهد تلاش هایی هستیم که در جهت تحمیل صلح به جمهوری اسلامی صورت می گیرد. اگر جنگ به صورت پیروزمندانه تمام نشود، باز هم در آینده چنین جنگ هایی خواهیم داشت و منطقه از امنیت برخوردار نخواهد بود.
آمریکا سرمایه گذاری زیادی برای حفظ صدام انجام داد. و گستاخی اخیر آمریکا مبنی بر حمله به یک کشتی ایرانی در خلیج فارس در همین راستا می باشد.
امروز آمریکا احساس خطر کرد که این چنین پا به میدان گذاشته است و مطمئناً جواب این گستاخی خود را خواهد دید.