اخبار
  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • مراسم تشییع جنازه دکتر حسن حبیبی

مراسم تشییع جنازه دکتر حسن حبیبی

  • تهران
  • پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۰

آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم تشییع پیکر دکتر حسن حبیبی که روز جمعه 13 بهمن ماه با حضور چهره‌های سیاسی کشور برگزار شد، شرکت کردند.

دکتر حسن حبیبی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس بنیاد ایران شناسی، بامداد روز پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۱، به علت ایست قلبی در بیمارستان شهید باهنر تهران درگذشت.

قائم مقام بنیاد ایران شناسی با اعلام این خبر افزود: مرحوم دکتر حبیبی، دیشب دچار ایست قلبی شد که او را به بیمارستان شهید باهنر منتقل کردیم و گروه پزشکی این بیمارستان برای احیاء تلاش بسیار کردند اما متاسفانه این تلاش ها بی نتیجه ماند و وی در ساعت یک بامداد دعوت حق را لبیک گفت.

احمد دانیالی با اشاره به سابقه بیماری مرحوم حبیبی گفت: وی از چهار سال پیش به بیماری دیابت مبتلا بود و چند بار نیز دچار مشکل قلبی شد اما تحت درمان بود و به عنوان رئیس بنیاد ایران شناسی کار روزمره اش را در این بنیاد انجام می داد.

وی همچنین گفت : مراسم تشییع مرحوم حبیبی فردا ساعت 9 صبح از مقابل بنیاد ایران شناسی در خیابان شیخ بهایی جنوبی ، خیابان ایران شناسی برگزار و پیکر آن مرحوم در بهشت زهرا به خاک سپرده می شود.

دانیالی افزود: مراسم ترحیم آن مرحوم نیز بعد از ظهر یکشنبه از ساعت 13 و 30 دقیقه تا 15 در مسجد نور در میدان فاطمی برگزار خواهد شد.

وزیر فرهنگ و آموزش عالی‌، نخستین رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی‌، معاون اول رئیس‌ جمهوری‌، عضو هیئت ‌امنای فرهنگستان ‌های جمهوری اسلامی ایران‌ و عضو هیئت‌ امنای کتابخانه مجلس شورای اسلامی‌ از سوابق اجرایی مرحوم دکتر حبیبی بود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، در پیامی درگذشت مرحوم حسن حبیبی را تسلیت گفت.

ضایعه درگذشت شادروان دکتر حسن ابراهیم حبیبی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس بنیاد ایرانشناسی موجب تألم خاطر شده است.

مرحوم دکتر حبیبی در طول عمر مفید خود یکی از یاران فعال و باوفای نظام جمهوری اسلامی ایران در مسئولیت‌های خطیر در دوره‌های مختلف بود و از خود آثار و کتب ارزشمندی به جای گذاشت.

انسان فرهیخته‌ای که توان علمی و اجرایی خود را در کمیته تدوین پیش‌نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، وزارت دادگستری، شورای نگهبان، معاونت اولی رئیس جمهوری، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نیز عشق به ایران اسلامی در بنیاد ایرانشناسی سپری کرد.

فقدان این شخصیت ارزنده را به دوستان، همکاران، وابستگان، به‌ویژه اعضای خانواده و همسر آن مرحوم تسلیت گفته و از درگاه احدیت برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه و برای بازماندگان وی صبر و اجر مسألت می‌کنیم.

تصاویر ضمیمه