حدیث دیگران
  • صفحه اصلی
  • حدیث دیگران
  • لقب امیرکبیر شایسته مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بود

لقب امیرکبیر شایسته مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بود

  • دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵

بهرام افشارزاده در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص خاطرات شیرین خود با مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: در ابتدا جا دارد خبر درگذشت ناگهانی یار دیرین امام و رهبری، جناب آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی را به رهبر معظم انقلاب و خاندان شریف، همسر عالیقدر، فرزندان، برادران و به همه بستگان داغدار، ورزشکاران و ملت شریف ایران تسلیت عرض می‌کنم و برای روح بلند آن عزیز از دست رفته علّو درجات از درگاه حضرت احدیت خواستارم و باید بگویم لقب امیرکبیر امروز ایران شایسته او بود.

وی ادامه داد: تمامی صحبت‌ها، بیانات، چهره خندان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه برای من خاطره بود و هر زمان که خدمت وی می‌رسیدم او با روی باز از ما استقبال می‌کرد.

مدیر عامل سابق باشگاه استقلال بیان کرد: اوایل انقلاب بود که با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته تیم‌های ورزشی حاضر در مجامع بین المللی دستخوش تغییرات کلی شدند و یکی از اساسی‌ترین کارهایی که کمیته ملی المپیک انجام داد تغییر لباس‌های ورزشی و انتخاب یک نوع پوشش خاص برای ورزش کشورمان بود که در نهایت برای تأیید این مساله از مرحوم هاشمی رفسنجانی وقت ملاقات گرفتیم و در آن زمان وی رئیس مجلس بود که به اتفاق صلواتی نماینده اصفهان و مرحوم داوودی به خدمت آیت اله رفسنجای رفتیم.

افشارزاده افزود: در ملاقاتی که با مرحوم هاشمی رفسنجانی داشتیم، وی طی صحبت‌های خود به ما اعلام کردند که درباره تغییرات آن چیزی که در فکر ماست را کنار بگذاریم و به آن چیزی که در مجامع بین المللی و کمیته بین المللی المپیک و همچنین ارگان‌های رسمی به آن می‌پردازند فکر کنیم و طبق اصولی که آنها دارند ما نیز قدم برداریم و طبق قانون عمل کنیم.

دبیر سابق کمیته ملی المپیک در ادامه بیان کرد: همچنین وی بر حضور بانوان در مجامع بین المللی تاکید زیادی داشتند و از ما خواستند تا امکاناتی فراهم شود تا آنها نیز با حضور در صحنه از امکانات بهره ببرند. مرحوم رفسنجانی در شکل گیری فدراسیون بین المللی بانوان کشورهای اسلامی کمک زیادی کردند و در همبستگی با کشورهای اسلامی نقش زیادی را ایفا کردند و با توجه به حمایت‌های وی بود که در زمینه بانوان با قدرت ظاهر شدیم.

افشارزاده بیان کرد: همچنین مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی از ما خواست سعی کنیم با کشورهای دنیا ارتباط برقرار کنیم و در مجامع قوی و خوب ظاهر شویم تا به این ترتیب پا به پای آنها پیش برویم. از طرفی وی در برخی صحبت‌های خود به ما گفتند که با فدراسیون‌های بین المللی در هر زمان در ارتباط باشیم و از روسای این فدراسیون‌ها و کمیته ملی المپیک و همچنین شورای المپیک آسیا به ایران دعوت به عمل آوریم تا به این طریق بتوانیم با قدرت در مجامع حضور پیدا کنیم.

وی ادامه داد: با این وجود باید بگویم مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدری برای ورزش مملکت و برای ما زحمت کشیدند که واقعاً باید قدردان وی بود و حتی طی دوره‌ای وی خوان آنتونیو سامارانش رئیس کمیته بین المللی المپیک را به ایران دعوت کرد تا به این ترتیب ما بتوانیم بیشتر با مجامع بین المللی هماهنگ شویم. به طور کلی وی در مورد مسائل ورزش حساسیت خاصی را به خرج می‌داد و تنها صحبت‌هایش این بود که حضور ما در مجامع پر رنگ‌تر شود و بتوانیم به جایگاه ویژه‌ای برسیم. حتی در دوره وی خیلی از افراد ورزشی ما توانستند به جایگاه‌های خوبی ارتقا پیدا کنند.

افشارزاده در پایان خاطر نشان کرد: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه با روی باز پذیرای ما بود و وی با تمامی کشورها و کل دنیا آشنا بودندو همیشه ارتباط‌های دنیا را درک می‌کردند و در تمام مواقع با روی باز پذیرای مهمانان ما از کشورهای خارجی بودند و ما نیز در اکثر مواقع برای مشورت به خدمت وی می‌رسیدیم تا از نصایح مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی استفاده لازم را ببریم.

تصاویر ضمیمه