سخنرانی
  • صفحه اصلی
  • سخنرانی
  • سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع کارکنان مجمع تشخیص مصلحت نظام

سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع کارکنان مجمع تشخیص مصلحت نظام

  • ساختمان قدس
  • دوشنبه ۸ فروردین ۱۳۸۴

بسم‌الله الرحمن الرحیم

الحمدلله و السّلام علی رسول الله

انشاءالله که مبارک باشد و سال خوبی داشته باشید و همه مردم و کشور و انقلاب سال خوبی داشته باشند و در کارهایی که انجام می‌دهیم، بتوانیم پیش خداوند روسفید باشیم.

تا آنجایی که به خودمان مربوط می‌شود از همکارانمان راضی هستیم و اشکالی در امور اداره مجمع نمی‌بینیم و هرکسی به سهم خودش کار می‌کند. من مورد به مورد با کار شما آشنا نیستم، اما از اینکه می‌بینم کار ما مشکلی ندارد و تأخیری نداریم و بموقع می‌توانیم به کارمان برسیم، خوشحالم. چون شکایت کمی به ما می‌رسد و یا در خیلی از موارد نمی‌رسد،
باید این‌گونه فکر کنیم که کار به خوبی پیش می‌رود و هرکسی کار خودش را انجام می‌دهد. انشاءالله که خداوند از همه ما راضی باشد.

بهرحال سال آینده کارهای مهمی در سیاستهای کلی و بحثهای دیگر داریم، کارهای ما به گونه‌ای نیست که در همه جا حضور داشته باشیم، ولی کارهای مبنایی و سیاستگزاری است که باید تأثیرش در جاهای دیگر دیده شود. لذا اینجا جایی است که باید بیشتر دقت و مراقبت داشته باشیم و از بیرون نتوانند نقاط ضعیفی بگیرند که موجب بی‌اعتباری اینجا می‌شود.

از طرف دیگر به رهبری مربوط است، بالاخره رهبری نظام محور حرکت تاریخ و حرکت کار مملکت ما هستند. آنجا هرچه سالمتر، آبرومندتر و معتبرتر باشد، برای مردم، کشور و امور زندگی مردم می‌تواند بیشتر مؤثر باشد. اگر نقاط ضعفی در نهادهای مربوط به رهبری بروز کند، از شخص ایشان نمی‌تواند جدا شود و روی افکار مردم تأثیر می‌گذارد.

به هرحال محاسبه خدا و دنیا را با هم داشته باشید و سعی کنید هرچه هم خوب بودید، در سال جاری بهتر باشید. پیش از اینکه به فکر جلب رضایت ما باشید، به جلب رضایت خداوند
توجه داشته باشید و فکر کنید اگر خدا از انسان راضی باشد، بقیه مسائل برایش آسان خواهد بود و هرچه که باشد، قابل تحمل خواهد بود. امیدوارم بازهم شما را همیشه سرحال ، سالم و با خانواده‌هایتان موفق ببینم.

والسّلام علکیم و رحمه الله