دیدارها
  • صفحه اصلی
  • دیدارها
  • دیدار جمعی از کارآفرینان شهرهای استان گیلان با آیت الله هاشمی رفسنجانی

دیدار جمعی از کارآفرینان شهرهای استان گیلان با آیت الله هاشمی رفسنجانی

آنچه این روزها برمن گذشت، خیر و قابل صبر و تحمل است، چون برای رضای خدا و به خاطر مردم آمدم.

  • تهران - مجمع تشخیص مصلحت نظام
  • سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲
افراد و جریان‌های فکری افراطی که مسئول پیش آمدن شرایط موجود کشور هستند و حتی تا سالهای اخیر هم از سوءعملکردها دفاع می‌کردند، امروز با گرفتن وجهه حق به جانب، از پذیرش مسئولیت عملکرد خود امتناع کرده و با فرار به جلو، دیگران را مقصر معرفی می‌کنند و درصدد ادامه همان مسیر و تکرار مجدد اشتباهات هستند.


آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در دیدار جمعی از کارآفرینان شهرهای استان گیلان، با بیان این مطلب افزود: استکبار جهانی، از آغاز نظام اسلامی تاکنون، در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران، لحظه‌ای تردید نکرده، ولی آنچه که تا امروز آنها را در رسیدن به مقاصد شوم خود ناکام گذارده است، حمایت آحاد مردم از نظام، پایبندی به ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام ناب، راه امام(ره) و حفظ وحدت و انسجام بین مردم و مسئولان بوده است. 

ایشان گفت: متأسفانه سوءمدیریت‌های دوره‌های اخیر و ایجاد انحراف در مسیر انقلاب اسلامی، راه تشدید فشار دشمنان به ایران را هموارتر کرد و اکنون شاهدیم که آنها شدیدترین تحریم‌ها و تهدیدها را علیه ایران به کار می‌برند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با توجه به سیاست‌های کلی نظام، برنامه توسعه پنج ساله کشور، اصلاح اصل 44 قانون اساسی که انتظار انقلاب اقتصادی از آن می‌رفت و سند چشم‌انداز 20 ساله گفت: به رغم ابلاغ این سیاست‌ها توسط رهبری و تأکید ایشان بر ضرورت اجرای آنها، کسانی که ادعای پیروی از ولایت را داشتند در تناقضی آشکار، متأسفانه عملاً از اجرای این سیاست‌ها خودداری کردند و به مرور زمان، انحراف از اجرای صحیح سیاست‌های ابلاغی، مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کنونی کشور را به وجود آورد.

عضو خبرگان رهبری گفت: شرایط امروز کشور، سخت‌تر از دوران پس از پایان دفاع مقدس نیست و می‌توان با ایجاد دولتی مقتدر و کارآمد که در آن از همه مدیران مجرب کشور با سلایق مختلف استفاده شود، برای برون‌رفت از شرایط کنونی برنامه‌ریزی و بر مشکلات غلبه کرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سؤالی در خصوص مسائل انتخابات اخیر ریاست جمهوری گفت: آنچه که برای بنده در این دوره پیش آمد، چون برای رضای خدا، انجام تکلیف و ادای دین به اسلام و مردم وفادار ایران بود، خیر و قابل صبر و تحمل است.

وی تصریح کرد: با این وجود، مأیوس نیستم و امیدوارم با حضور همه آحاد مردم با سلایق مختلف در پای صندوق‌های رأی، فرد صالحی انتخاب شود که دارای تجربه اجرایی، سرد و گرم چشیده دوران‌های مختلف، معتدل و کارآزموده در فراز و نشیب‌ها و بحران‌ها باشد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: ایران کشوری ثروتمند و غنی از لحاظ منابع طبیعی و نیروی انسانی است و کارآفرینان باتجربه بسیاری دارد که باید دولت آینده بتواند موانع و مشکلات را برطرف و زمینه بروز و ظهور استعدادها و توانایی آنان را فراهم کند.

وی افزود: اسلام دارای منطق گفتگوست و باید حقانیت خود را از راه تعامل سازنده و به دور از افراط و تفریط براساس مصالح و منافع ملی در عرصه بین‌المللی اثبات و روابط خود با جهان خارج را ترمیم کرده و بهبود بخشیم.

در ابتدای این دیدار مهندس قلی‌پور از کارآفرینان استان گیلان و دیگر کارآفرینان از شهرهای مختلف این استان، مسائل و مشکلات موجود بر سر راه تولید و صنعت و اقتصاد را بیان کردند و از برخورد اصولی و همراه با متانت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در قبال موضع اخیر شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها، تشکر و قدردانی کردند.