دیدارها
  • صفحه اصلی
  • دیدارها
  • دیدار جمعی از فرزندان شهدا با آیت الله هاشمی رفسنجانی

دیدار جمعی از فرزندان شهدا با آیت الله هاشمی رفسنجانی

منشور حقوق شهروندی حق همه مردم ایران است

  • تهران
  • سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشریح موانع، محدودیت‌ها و ملاحظات رییس جمهوری و دولت گفت: مواضع محکمی در مسایل داخلی و خارجی دارد، اما توجه داشته باشیم که در کنار ضعف اطلاع‌رسانی دولت، حاشیه‌سازان، بیشتر از دولت، رسانه و تریبون دارند.

آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، پیش از ظهر سه شنبه،  در دیدار جمعی از فرزندان شهدا، منشور حقوق شهروندی ابلاغی توسط رئیس جمهوری را حق همه مردم ایران در اقصی نقاط کشور دانست و افزود:‌ اگر چه رسانه‌های مخالف دولت با این منشور برخورد تحقیرآمیز، همراه با سانسور دارند، اما مردم ایران در شهر و روستا آگاه هستند و خیلی خوب می‌دانند که در چه فضایی و با چه موانعی دولت به این مسایل می‌پردازد!!
وی برای بیان نوع تفکرات مردم به انتخابات اسفندماه 94 اشاره و اظهار کرد: در شرایطی که اول بزرگان یک جناح را انداختند و سپس باقی مانده‌ها را به انواع تهمت‌ها نواختند، مردم با قاطعیت و اکثریت نشان دادند که اعتدال را می‌خواهند و از افراط و تفریط گریزان و از تهمت‌زنی و دروغ بیزار هستند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین ایثارگران و یادگاران شهیدان را سرمایه‌های ارزشمندی برای اسلام، ایران و انقلاب اسلامی دانست و افزود: جامعه باید از روحیات شما برای تقویت پایه‌های روحی مردم استفاده کند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری رشادت‌های شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و نقش و تاثیر آن دلاوری‌ها در پیروزی و تثبیت نظام اسلامی، گفت: امروز پرچم آن شهدا به دست یادگاران آنهاست که باید برای تحقق آرزوها و آرمان‌های امام و شهیدان تلاش کنند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، طرح مسایل اساسی از طرف فرزندان شهدا را امیدوار کننده خواند و افزود: همه باید دست به دست هم بدهیم تا کشور از مسایل و مشکلات عبور کند.
وی در توضیح مساله‌ای که یکی از فرزندان شهدا در خصوص سیاست‌های داخلی و خارجی دولت یازدهم مطرح کرده بود، تصریح کرد: رفع سایه تهدید و تحریم و توافق‌نامه برجام، حاصل سیاست خارجی مناسب و عاقلانه دولت است و در سیاست داخلی هم، جلوگیری از لجام گسیختگی تورم از اقدامات مهم است که البته مردم حق دارند در مسایل مهم و نیازهای ضروری، رفاه کامل داشته باشند.
در آغاز این دیدار، سمیه طهماسبی، حبیب‌الله مجاهد، محمدباقر شریف‌نیا، پدرام گل رسان، محمدحسین بکمی، شکوه السادات رضایی و هیوا سوران به بیان دیدگاه‌های خویش درباره مسایل مختلف پرداختند.