دیدارها
  • صفحه اصلی
  • دیدارها
  • دیدار جمعی از اعضای ائتلاف مردمی حامیان میرحسین موسوی با آیت الله هاشمی رفسنجانی

دیدار جمعی از اعضای ائتلاف مردمی حامیان میرحسین موسوی با آیت الله هاشمی رفسنجانی

  • مجمع تشخیص مصلحت نظام
  • شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۸

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از اعضای ائتلاف مردمی حامیان میرحسین موسوی، حضور آحاد مردم در صحنه انتخابات را راهی فطری، شرعی و ملی برای تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت خود دانست و با اشاره به اینکه از افتخارات نظام جمهوری اسلامی این است که با انتخابات متعدد و حساس تا به این جا رسیده است، گفت: این جز عقاید دینی نظام است که مردم صاحب رأی بوده و در اداره کشور خود سهیم هستند.  

رئیس مجلس خبرگان رهبری، حضور در انتخابات را فریضه‌ای اسلامی و ملی برای همه اقشار جامعه عنوان کرد و گفت: برای حفظ و تقویت نظام در مقطع حساس کنونی، حضور همه مردم، چه آنان که احساس تکلیف برای کاندیداتوری می‌کنند و چه  اقشار گوناگون وظیفه‌ای حساس دینی و ملی است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، تأثیر حضور و رأی مردم در انتخابات را غیرقابل انکار خواند و گفت: کسانی که فکر می‌کنند با قهر کردن با انتخابات مسئله‌ای حل می‌شود سخت در اشتباهند، چرا که در این‌صورت حق تعیین سرنوشت خود را از دست می‌دهند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از راههای موثر تشویق حضور مردم در انتخابات را تبلیغات شفاهی مردم و فعالان سیاسی خواند و با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی با تبلیغات شفاهی همه اقشار جامعه بویژه روحانیت به ثمر رسید، تصریح کرد: رسانه‌های عمومی و فعال در جامعه کم نیستند و نخبگان، صاحب‌نظران و دلسوزان باید با آگاهی دادن به مردم، حضور آگاهانه آنان در انتخابات را پرشورتر کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسان‌های نیک و موفق کسانی هستند که نسبت به سرنوشت کشور خود بی‌تفاوت نیستند، تصریح کرد: موفقیت، سعادت و رشد کشور و همچنین، نابسامانی، سختی و فقر، همه اقشار جامعه اعم از دارا و ندار، قدرتمند و غیرقدرتمند را متأثر می‌کند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تخریب، بداخلاقی انتخاباتی، استفاده از امکانات عمومی و شیوه‌های نادرست تبلیغاتی را نشانه‌های زشت انتخابات خواند و گفت: کسانی که به این شیوه‌ها متوسل می‌شوند، اهدافی نامقدس دارند.

در ابتدای این دیدار آقای مصطفی کواکبیان و خانم جلودارزاده گزارشی از روند شکل‌گیری و فعالیت‌های ائتلاف مردمی حامیان میرحسین موسوی ارائه کردند و خواستار تلاش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جهت برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم شدند.

تصاویر ضمیمه