دیدارها
  • صفحه اصلی
  • دیدارها
  • دیدار اعضا شورای مرکزی جمعیت ابادگران جوان با آیت الله هاشمی رفسنجانی

دیدار اعضا شورای مرکزی جمعیت ابادگران جوان با آیت الله هاشمی رفسنجانی

  • مجمع تشخیص مصلحت نظام
  • سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۸

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای شورای مرکزی جمعیت آبادگران جوان، این تشکل را دارای افرادی متدین، آگاه و مقید به اسلام، انقلاب و نظام خواند و با تأکید بر ضرورت گسترش تحزب در کشور، گفت: رشد تحزب پس از انقلاب اسلامی پدیده مبارکی است که تأسیس حزب جمهوری اسلامی بلاقاصله پس از پیروزی نمونه بارز آن است و اکنون دوستداران نظام با وجود سلیقه‌های گوناگون با تشکیل احزاب قصد خدمتگزاری به نظام را دارند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امروزه نظام‌های پیشرفته بدون احزاب قوی و قدرتمند نمی‌توانند ادامه حیات دهند، تصریح کرد: در حال حاضر احزاب کشور باید به سوی ائتلاف‌ها و اتحادها حرکت کنند تا بتوانند با تدوین برنامه‌های مفید و عملی، گامهای اساسی برای پیشرفت، توسعه و تعالی کشور بردارند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پیروزی انقلاب اسلامی را در سایه رهبری‌های داهیانه امام راحل (ره)، حاصل کار تشکیلاتی، مبارزین و انقلابیون به خصوص روحانیت دانست و تأکید کرد: نظامی که داعیه دین جهانی و بشری دارد حتماً باید متکی به تشکیلات و نیروهای کار آزموده باشد تا بتواند با ایمان و قدرت، آینده نظام و کشور را بیمه کند.

ایشان تفرقه و انشعاب‌های مکرر را از آفات کارهای تشکیلاتی و حزبی خواند و گفت: اختلاف سلیقه و فکر در همه جامعه و از جمله احزاب وجود دارد،اما باید با احترام به‌عقاید، ازاختلاف وتفرقه پرهیز کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت همچنین در پاسخ به سوالی در مورد تغییرات وسیع و مکرر مدیران و کارشناسان در سطوح مختلف سازمانی و اداری، آن را پدیده‌ای نامیمون خواند و با اشاره به اینکه امروزه کشورها و نظامهای و پیشرفته اجازه نمی‌دهند مدیران و کارشناسان زبده و با تجربه به راحتی تغییر یابند، گفت: مجمع تشخیص مصلحت در بخش تدوین سیاستهای کلی امور اداری، مصوباتی داشته که در صورت تأیید و ابلاغ مقام رهبری رهبری، مدیران و کارشناسان نظام از سطوح خاصی به پایین‌تر به راحتی قابل تغییر و برکناری نباشند.

در ابتدای این دیدار آقای حسن بیادی، سخنگو و رئیس شورای مرکزی جمعیت آبادگران جوان گزارشی از نحوه شکل‌گیری و فعالیت این تشکل و همچنین برنامه‌های حال و آینده آن ارائه کرد.

تصاویر ضمیمه