دیدارها
  • صفحه اصلی
  • دیدارها
  • دیدار استاد فرشچیان با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

دیدار استاد فرشچیان با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

  • تهران
  • یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار صمیمی با استاد فرشچیان، هنر را زبان ظریف انسان‌ها برای ایجاد ارتباط با لطافت‌های الهی در آفرینش دانست و گفت: نقاشی، به‌ویژه مینیاتور که نقشی ظریف و کوچک از طبیعت است، سابقه‌ای درخشان در تاریخ و فرهنگ ایران دارد و وجود استادان و درخشش آنان در دنیا، نشان از پیشاهنگی هنر ایرانیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تحسین کارهای هنری استاد فرشچیان، به آخرین کار ایشان، یعنی «تابلوی معراج» اشاره کرد و گفت: از طریق رسانه‌ها پیگیر کارهای جدید شما هستم و «معراج» به عنوان یکی از باورهای دینی و اعجاز وجودی پیامبر اسلام قابل تحسین است.


ایشان در پاسخ به پیشنهاد استاد فرشچیان مبنی بر ایجاد دانشگاه هنرهای اسلامی و ایرانی گفت: طرح خوبی است و دانشگاه آزاد اسلامی هم آمادگی و هم امکانات همکاری را دارد، چون نگاه دانشگاهی به هنر می‌تواند علاوه بر علاقمندان عمومی جامعه، با قابلیت‌های خاص نیز به قابلیت‌های آن بپردازد.

در این دیدار استاد فرشچیان، از اشتیاق خویش برای دیدار با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت و تأکید کرد: از توجه شما به مسائل هنری زیاد شنیده بودم و امروز در دفتر شما دیدم که چگونه از آثار ارزشمند استاد بهزاد نگهداری می‌نمایید.

وی درباره طرح ایجاد دانشگاه هنرهای اسلامی و ایرانی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با این کار می‌تواند به مجموعه اطلاعات هنری اسلام و ایران جامعیت علمی ببخشد.

لازم به ذکر است که استاد فرشچیان از تابلوهای متعدد نقاشی و مینیاتور که در قسمت‌های مختلف مجموعه دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام بکار رفته، بازدید کرد.

تصاویر ضمیمه