دیدارها
  • صفحه اصلی
  • دیدارها
  • دیدار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با یک خانواده قرآنی

دیدار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با یک خانواده قرآنی

  • تهران - مجمع تشخیص مصلحت نظام
  • چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴

زن و شوهری تقریباً میان‌سال، با دختر کوچولوی چادری‌شان که تسبیحی سرخ رنگ در دست داشت، وارد اتاق کار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شدند و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشانی حنانه را بوسید و از چگونگی حفظ قرآن حنانه و دیگر بچه‌های خانواده «خلفی» پرسید.

 

قرآن که اعجاز پیمبر در زمین است                                    در جامعه تا روز محشر بهترین است

وقتی که «حنانه» تلاوت می‌نماید                                    از «هاشمی» تحسین ایشان «آفرین» است

جان تو ای دختر به لطف حق‌تعالی                                                     با آیه آیه سوره قرآن عجین ا ست

لحن صدایت در تلاوت کردن عشق                                                 در شأن ما ایرانیان با اصل دین است

 دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیداری متفاوت، میزبان مهمان عزیزی از یک خانواده قرآنی بود. عشق به آیه آیه قرآن در وجود کودکی خردسال به نام «حنانه خلفی» حافظ که نه، حافظه قرآن، چنان متبلور بود که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، یکی از قدیمی‌ترین محافظان قرآن را، به شگفتی وا داشت و گفت: الله اکبر

 به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، زن و شوهری تقریباً میان‌سال، با دختر کوچولوی چادری‌شان که تسبیحی سرخ رنگ در دست داشت، وارد اتاق کار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شدند و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشانی حنانه را بوسید و از چگونگی حفظ قرآن حنانه و دیگر بچه‌های خانواده «خلفی» پرسید.

 مصطفی خلفی، پدر خانواده گفت: چهار فرزند دارم که همه حافظ قرآن هستند و یکی از آنان 10 جزء قرآن را به زبان فرانسه از بر است.

 نوبت به حنانه رسید و گفت: از 4 سالگی برای روخوانی و روان‌خوانی به مهد قرآن رفتم و از 5 سالگی شروع به حفظ قرآن کردم و در طول 2 سال حافظ همه قرآن شدم.

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آیه «لن تنالوا البر...» را خواند و حنانه گفت: صفحه 61 سوره آل عمران است و آنگاه آن آیه و همه آیات آن صفحه را تلاوت کرد.

 شگفتی تلاوت و لحن صدای حنانه به گونه‌ای بود که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: تحت تأثیر قرار گرفتم، با خیلی از قاریان و حافظان صحبت کرده‌ام، اما در صدا و صداقت تلاوتش جاذبه‌ای است که قلب انسان را تسخیر می‌کند.

 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وقتی چگونه خواندن «صلوات خاصه» امام هشتم حضرت امام رضا(ع) را از حنانه شنید، گفت: امروز را با تلاوت دلنشین قرآن شیرین کردید و امیدواریم قرآن سرلوحه همه ما در زندگی باشد که سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد.

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به حنانه و خانواده خلفی، گفت: خدا را شکر کنید که خداوند آشنایی با قرآن را به عنوان بهترین نعمت به شما هدیه داده است.

 ایشان با یادآوری روزها و شب‌هایی که در زندان مشغول حفظ قرآن بود، گفت: علاوه بر آموزه‌های دینی، در عمل و تحت شکنجه‌های ساواک، درک کردم که قرآن به انسان آرامش می‌‌دهد.

 هدیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به حنانه کوچولو و خانواده خلفی بر معنویت جلسه افزود، نگین انگشتری از قبر امام حسین(ع) که گفت: در سفر به کربلا مسؤولین حرم امام حسین(ع) تکه‌ای از سنگ قبر سابق امام را که در تعویض شکسته بود، به من هدیه دادند و ما هم از آن برای انگشتر نگین ساخته‌ایم و این هدیه عزیز معنوی را به حنانه عزیز می‌دهیم تا ان‌شاءالله شیعه آن امام مظلومی باشد که سر مبارکشان بر نی قرآن می‌خواند.

 این دیدار صمیمی به خاطر برنامه‌های بعدی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به پایان رسید و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به پدر و مادر حنانه، گفت: قرآن را به خانواده برده‌اید و سعی کنید با ترجمه و تفسیر به آموخته‌های خویش عمق بدهید.

تصاویر ضمیمه