خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛ سال1371؛ کتاب رونق سازندگی

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛ سال1371؛ کتاب رونق سازندگی

  • سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۷۱

سه‌شنبه 6 بهمن 1371/ 3 شعبان 1413 / / 26 ژانویه 1993

 

صبح جلسه هماهنگی [سازمان همکاری اقتصادی=] اکو را با حضور وزیران و مسئولان ذیربط داشتیم. تصمیماتی در جهت نوع، حدود و شرایط همکاری‌ها اتخاذ شد. آقای موحدی، فرمانده نیروی حفاظت سپاه آمد. مشکلات و نیازها، منجمله محل و مرکز کارشان و همچنین مشکلات تیم حفاظت و اختلافات خودشان را گفت.

یاسر آمد. برای دادن ارز مورد نیاز سردخانه آبادان که در جنگ خراب شده است، تأکید داشت. گروه داوران نشان‌های کشوری[1] آمدند. توضیحاتی دربارة شیوه کار و محتوای نشان‌ها دادند. نمونه آنها را هم آورده بودند؛ قرار شد برای اجرا پیگیری شود و در مقابل انتقادها و سلیقه‌های دیگر توضیح بدهند.

دکتر [حسن] حبیبی، برای امور جاری و بودجه آمد. شب در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، خط‌مشی آموزشی در برنامه دوم را بررسی کردیم. آقایان ورزدار، ماشاالله و امیدخدا از محافظان آمدند و از سرتیم‌شان شکایت داشتند. مدتی است که اختلاف دارند؛ باید به نحوی دخالت و حل کنم.

 

 

[1] - نشان‌های کشوری جمهوری اسلامی، طبق مقررات آیین‌نامه اعطای نشان‌ها، به افراد شایسته، اعم از اتباع ایران یا اتباع خارجی، اعطا می‌شود. نشان «انقلاب اسلامی» به عنوان عالی‌ترین نشان جمهوری اسلامی، مخصوص رییس‌جمهور وقت است. سایر نشان‌ها را رییس‌جمهور به پیشنهاد وزیران ذیربط و تصویب هیأت وزیران، اعطا می‌نماید. این نشان‌ها عبارتند از: نشان‌های عالی، شامل نشان انقلاب اسلامی، نشان استقلال، نشان آزادی، نشان جمهوری اسلامی؛ نشان‌های تخصصی، شامل نشان دانش، نشان پژوهش، نشان لیاقت و نشان مدیریت و عدالت؛ نشان‌های عمومی، شامل نشان سازندگی، نشان خدمت، نشان کار و تولید، نشان شجاعت، نشان ایثار، نشان تعلیم و تربیت، نشان فرهنگ و هنر و نشان ادب پارسی.