خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • نامه آیت‌الله خامنه‌ای به امام درباره صداوسیما

نامه آیت‌الله خامنه‌ای به امام درباره صداوسیما

"آیا تلویزیون مجاز به پخش تصاویر شهوت انگیز است؟"

  • شنبه ۵ دی ۱۳۶۶
 

شنبه 5 دی   |    4 جمادی الاول 1408                  26 دسامبر 1987

ساعت هشت و نیم صبح به مجلس رفتم و تا عصر به انجام کارها پرداختم و چند ملاقات کوتاه داشتم. عصر به دانشگاه تهران رفتم و برای جمعی از دانشجویان داوطلب که عازم جبهه بودند، صحبت کردم.

 

شب سران قوا، مهمان من در مجلس بودند. [آقای محتشمی پور] وزیر کشور آمد و راجع به اجرای لایحه احزاب مشورت کرد. قرار شد آیین‌نامه‌ها تهیه شود. درباره اجرای انتخابات شورای‌های اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور، قرار شد از امام کسب اجازه بشود. در مورد نهضت آزادی و جریان‌های دیگر که تحت عنوان حزب فعالیت دارند، قرار شد در جلسه دیگری صحبت شود.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه آمدند. از تصویب بودجه برای جنگ در شورای‌عالی پشتیبانی جنگ انتقاد داشتند و مدعی بودند این کار، برنامه و بودجه را به هم می‌زند. گفتم اولاً نیازهای جنگ در اولویت است و ثانیاً آن تصویب، متکی بر منابع غیر دولتی است. درباره جنگ برای سران قوا توضیحاتی دادم.

آیت‌الله خامنه‌ای می‌خواهند به جبهه بروند. قرار شد بعد از مراجعت من بروند. آقای خامنه‌ای، سئوالی از امام کرده بودند درباره جواز آوردن مناظری در تلویزیون که ممکن است ناظرین را تحریک کند که امام جواب سیاسی داده بودند؛ در حد همان جواب قبلی. دیر وقت به خانه رسیدم.