خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • نصیحت هاشمی به سفیر هند درباره مسلمانان

نصیحت هاشمی به سفیر هند درباره مسلمانان

هاشمی و آیت‌الله خامنه‌ای با هم فیلم دیدند

  • دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۶۶
 

دوشنبه 19 مرداد  |  14 ذیحجه 1407                   10 آگوست 1987

 

 اول وقت به مجلس آمدم. بعد از دیدن گزارش‌ها به جلسه قرارگاه خاتم رفتم که تا ظهر طول کشید. خبر دادند که عراق به پالایشگاه تبریز و چند مرکز نفتی در خوزستان حمله کرده است. دستور مقابله به مثل دادیم؛ احتمالاً این شرارت ادامه خواهد یافت.

نیروی دریایی ارتش اطلاع داد که نزدیک بندر فجیره مین‌گذاری شده است. عصر خبر رسید که یک کشتی مربوط به یک شرکت آمریکایی که نفت از ما گرفته بوده در همین جا به مین خورده و این شروع جریان جدیدی است. درباره مقابله با تحرک منافقین در جبهه‌ها بحث شد. درمورد جبهه‌های زمینی و دریایی هم بحث و اتخاذ تصمیم شد.

آقای محسن رضایی بعد از جلسه آمد و درباره طرح های مهمتر بحث شد. مخصوصاً  از شهادت حدود بیست نفر از نیروهای هوابرد سپاه در جریان مانور اظهار تأسف شد که خیلی تلخ است.

عصر سفیر هند آمد. از فشار بر مسلمین در هند انتقاد دوستانه نمودم و نصحیت کردم که سیاست محبت به مسلمین را در پیش گیرند. سفیر اسپانیا آمد و گفت اسپانیا برای خودش تبلیغات مستقل دارد و تابع گروه ناتو نیست و بر همین اساس، وضع دخالت آمریکا در خلیج‌فارس را قبول ندارد. من هم در همین زمینه صحبت کردم.

آقای سعیدی مسئول حفاظت اطلاعات سپاه آمد و اطلاع داد که سید مهدی هاشمی جدیداً راجع به افراد وابسته به خودش در سپاه اعترافات کرده و لیستی آورد. آقای ]سیدحسین[ موسویان سرپرست کل اداری مجلس آمد. از مشکلاتی که با روابط عمومی دارد گفت. قرار شد فکری برای حل مشکل بکنیم و توصیه به تفاهم کردیم.

شب به دفتر آقای خامنه‌ای برای دیدن فیلم "گزارش یک قتل" رفتیم. این فیلم حزب توده را نقد کرده است.