خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه / آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1373 / کتاب «صبر و پیروزی»

خاطرات روزانه / آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1373 / کتاب «صبر و پیروزی»

  • سه شنبه ۹ فروردین ۱۳۷۳

 

 سهشنبه 9 فروردین 1373 16 شوال 1414 // 29 مارس 1994

 

حال یاسر بهتر بود؛ به آقاجلال گفتم مواظبت کند. ساعت نُه صبح به دفتر رفتم. به وزیر بازرگانی گفتم، مواظب باشد کالاهای ضروری مردم، بی‌حساب گران نشود و جلوی گرانی نوشابه را که در روزنامهها اعلان شده بود، بگیرد.

آقای [مصطفی] پورمحمدی، معاون وزیر اطلاعات آمد. از آثار مثبت سفرهای استانی من گفت و گزارشی از کارهای اطلاعات در خارج از کشور داد. تذکر دادم که مزاحم سرمایهگذاری مهدی تاجر و امثال رمضانی نشوند، زیرا باعث عدم جذب سرمایه از خارج و راکد ماندن سرمایههای داخلی و فعالیتهای مضر سرمایهها می‌شود.

 آقای میثم، معاون دیگر وزارت اطلاعات و یکی از معاونانش آمدند. گزارش فعالیتهای ضدجاسوسی و نفوذ در اطلاعات شرقیها را دادند؛ همان تذکرات را به اینها هم دادم. در مورد فعالیتهای اقتصادی وزارت اطلاعات، برای پوشش کارهای اطلاعاتی نیز صحبت شد.

آقایان [محمد] امامی کاشانی و مهندس [علی‌نقی] خاموشی آمدند. برای تجدید اعتبار ارزی کارخانه ریسندگی مدرسه عالی شهید مطهری و نیز کم‌کردن یوزانس از پنج سال به یک سال استمداد کردند؛ گفتم با دید مساعد بررسی میشود.

آقای [علی] لاریجانی، [رییس سازمان صدا و سیما] آمد و گزارش اقدامات جدید در صداوسیما را داد. بخشی از اعتراضات به موسیقی برنامهها و به خصوص پخش تصویر آلات موسیقی را نقل کرد و برای کار بیشتر، پول و اعتبار بیشتر خواست. عصر به خانه آمدم. مقداری از وقتم، صرف اصلاح کتابخانهام شد.