خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه / آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1373 / کتاب «صبر و پیروزی»

خاطرات روزانه / آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1373 / کتاب «صبر و پیروزی»

  • دوشنبه ۲۸ آذر ۱۳۷۳

دوشنبه 28 آذر 1373 // 15 رجب 1415 // 19 دسامبر 1994

 

آقای [علی‌اکبر] مسعودی [خمینی]، متولی حرم حضرت‌معصومه (س) آمد. گزارش خدماتش در آستانه را داد و جریان انتخاب‌مراجع در جامعه‌مدرسین و اختلاف‌نظرها را تعریف کرد و برای سرعت در ساخت اطراف حرم استمداد کرد.

[آقای گل‌محمد الیاسی]، نماینده ورزقان آمد و برای عمران منطقه استمداد کرد. نماینده آبادان آمد؛ پیشنهادهای غیرقابل‌قبولی داشت که به آقای میرزاده ارجاع شد. آقای میرزاده آمد. گزارش بازسازی و جمع کردن بسیاری از دفاتر بنیاد مهاجران جنگ را داد و گله زیادی از آقای زنجانی، [رییس سازمان‌برنامه وبودجه]، به خاطر تأخیر در پرداخت‌ها داشت. گزارش کار دانشگاه کیش را نیز ارائه کرد و برای تکمیل مرکز تحقیقات پلیمری و کمک به مسائل رفاهی دانشجویان استمداد نمود.

آقای صادق خرازی، [معاون نماینده دائم ایران در سازمان ملل] آمد و گزارش خدماتشان در آمریکا و موفقیت تلویزیون آفتاب و روزنامه اطلاعات‌بین‌الملل را داد گزارشی هم از وضع خانواده و تنبیه دو برادر افراطی‌اش که منجر به تعطیلی حزب‌الله قم و تندروی‌های آقامیر در دانشگاه و معتدل شدن آنها شده است، ارائه کرد.

عصر تا ساعت نُه شب، کارها را انجام دادم و به خانه آمدم. باران می‌بارید. عفت منزل دایی خودش، آسید محسن طباطبایی رفته بود که گویا سکته ناقص کرده است.