خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه / آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1373 / کتاب «صبر و پیروزی»

خاطرات روزانه / آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1373 / کتاب «صبر و پیروزی»

  • دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۷۳

دوشنبه 30 آبان 1373 17 جمادی‌الثانی 1415// 21 نوامبر 1994

 

 مطابق‌معمول، امروز بیشتر ملاقات‌ها بانمایندگان‌مجلس‌بود. [آقای‌صالح‌روحانی‌زاده قادیکلایی]، نماینده قائم‌شهر و سوادکوه آمد. گزارش وضع منطقه را داد و و برای امور عمرانی و رفاهی استمداد کرد. [آقای حسن قشقاوی]، نماینده شهریار برای سفرم به شهریار و اجرای مصوبه مجلس در اختیارات شهرداری‌های اطراف تهران که مورد مخالفت شهرداری تهران است، اصرار داشت.

[آقای اسدالله کیان‌ارثی]، نماینده فریدون‌شهر و فریدن برای دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه نور و کارخانه تبدیل سیب‌زمینی کمک خواست و از حمله اخیر من در نماز جمعه به جناح چپ گله کرد که گفتم اشتباه از خودتان است که خود را با عمل و اظهارات افراطی، سیبل کردید.

[آقای محمدعلی شرعی]، نماینده قم و [آقای علی‌محمد بشارتی]، وزیرکشور آمدند. دربارة نیازهای شهر قم و مشکلات ناشی از حضور مهاجران زیاد داخلی و خارجی در قم و به‌هم خوردن ترکیب جمعیتی و کمبود تأسیسات شهری گفتند و طرح اصلاح اطراف حرم را توضیح دادند.

دکتر [عباسعلی] زالی، [نماینده کرج] و دکتر شمسایی، برای رفع مشکلات کرج و بیمارستان‌ها آمدند. آقای [سیدمحسن] یحیوی، نماینده تهران آمد. در مورد کیفیت به کارگیری نیروهای حزب‌الله در نوارهای مرزی غرب و شرق و مسائل آزادگان صحبت شد.

آقای [علی] فلاحیان، [وزیر اطلاعات] آمد و گزارشی در مورد مسائل اطلاعاتی و پرسنلی داد. بر پیگیری مسأله شخص سعودی مدعی اعجاز تأکید کردم. در جلسه هیأت دولت، بودجه سال 1374 در دستور بود. تا ساعت هفت شب ماندم.