خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه / آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1373 / کتاب «صبر و پیروزی»

خاطرات روزانه / آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1373 / کتاب «صبر و پیروزی»

  • سه شنبه ۲۸ تیر ۱۳۷۳

سه‌شنبه 28 تیر 1373 // 9 صفر 1415 // 19 جولای 1994

 

آقای [مصطفی] میرسلیم، برای دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی آمد. جمعی از اعضای انجمن‌اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آمدند. اظهار وفاداری کردند و اهداف و خط‌مشی‌ها را توضیح دادند و ضمن تمجید از کار دکتر [سیدمحمود] طباطبایی، [رییس دانشگاه]، از جناح افراطی انجمن‌اسلامی سابق که مزاحم مدیریت بودند، انتقاد کردند و کمک خواستند.

اعضای کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی آمدند و گزارش کار دادند. نصیحتشان کردم که جو سالم و آزاد در بحث‌هایشان داشته باشند تا نظرات کارشناسی، بدون نگرانی از انگ‌زدن و اتهام، بتواند مطرح شود. همچنین از کارشناسان مستقل و خارج

از جمعشان هم استفاده کنند. دکتر حبیبی، [معاون اول رییس‌جمهور]، برای امور جاری آمد. تذکر دادم که کار سخنگویی دولت را انجام دهد.

عصر [آقای تومانی واکون ساکو]، وزیر انرژی، منابع طبیعی و محیط‌زیست گینه کوناکری آمد. مذاکرات در خصوص توسعه همکاری بود. در یک معدن بزرگ بوکسیت گینه شریک هستیم و بهانه‌جویی‌هایی دارند. برای مراسم فارغ‌التحصیلی افسران دانشکده علوم انتظامی، به ستاد ناجا [= نیروی انتظامی] رفتیم. سان و گزارش و سرود و اهدای جوایز و سخنرانی من انجام شد.[1] رژه حدود دو ساعت وقت گرفت. نزدیک مغرب به خانه آمدم.

 

 

[1] - رجوع‌کنید ← کتاب «هاشمی رفسنجانی، سخنرانی‌های سال 1373، دفتر نشر معارف انقلاب، 1395.