خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه / آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1372 / کتاب «صلابت سازندگی»

خاطرات روزانه / آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1372 / کتاب «صلابت سازندگی»

  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۷۲

جمعه 28 خرداد 1372   |27 ذیحجه 1413 18 ژوئن 1993

 

محسن [هاشمی، رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهور] آمد. مقداری دربارة بازرسی نیمه تمام تعهدات خارجی صحبت شد. برای اقامه جمعه به دانشگاه تهران رفتم. به خاطر خراب شدن سقف میدان چمن نمازگزاران زیر آفتاب گرم بودند؛ ناراحت شدم. خطبه‏ای دربارة انتخابات ایراد کردم. [1]

عصر در خانه استراحت و مطالعه کردم. آقای [عبدالمجید] معادیخواه، [رییس بنیاد تاریخ] آمد؛ کار مهمی نداشت. شب عفت برای مراسم عزای مادرزن آقای مهدوی‌کنی رفت.

 

[1] - آقای هاشمی در جمع نمازگزاران تهرانی، از حضور گسترده مردم در انتخابات، با وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی تشکر کرد و گقت: «مردم ایران با مشارکت خود در انتخابات ریاست‌جمهوری نشان دادند که در مقایسه با بسیاری از کشورهای مدعی دموکراسی نظیر آمریکا، از انتخابات بیشتر استقبال کردند. در این انتخابات، برای من قابل پیش بینی بود که میزان آرا از نظر نسبت کمتر شود، چرا که کار دشواری را در دوره بازسازی برعهده داشتم و با این وجود، خود را برای هرگونه فداکاری برای ملت ایران آماده کرده بودم. من برای ساختن ایرانی آباد و مستقل، وقف اسلام و انقلاب و آماده هرگونه فداکاری هستم. اکنون 80 درصد از برنامه تعدیل اقتصادی انجام شده است و برنامه دوم دوران تثبیت دستاوردهای برنامه اول توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور می‌باشد.» رجوعکنید ← کتاب«هاشمی رفسنجانی، خطبههای جمعه سال 1372، دفتر نشر معارف انقلاب،1394.