خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛ سال 1370؛ کتاب سازندگی و شکوفایی

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛ سال 1370؛ کتاب سازندگی و شکوفایی

  • چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۷۰

 چهارشنبه 25 دی |  9 رجب 1412 15 ژانویه 1992

 

سفیر جدید بنگلادش برای تقدیم استوارنامه آمد. درباره خرابیهای طوفان و بازسازی پرسیدم. آقای [غلامرضا] فروزش، [وزیر جهاد سازندگی] برای گزارش کارهای جهاد در داخل و خارج و طرح مشکلات در تقسیم وظایف با وزارت کشاورزی آمد. آقای [جلیل] بشارتی، [رئیس دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری] برای کارهای مناطق محروم آمد.

دکتر ولایتی، [وزیر امور خارجه]، برای مسائل جمهوریهای سابق شوروی و موارد کمک به جریانهای اسلامی خارج از کشور آمد. تیمسار [منصور] ستاری، [فرمانده نیروی هوایی ارتش] آمد. گزارشی از امور نهاجا [=نیروی هوایی ارتش] و صنایع در دست اجرا داد و برای استفاده از هواپیماهای باری نهاجا جهت صادرات انبوه صحبت شد. به ستاد مشترک [نیروهای مسلح] گفتم و قرار شد به طور منظم، هر‌هفته پنج پرواز 747 داشته باشند. گزارش پروازهای امدادی به افغانستان را داد.

عصر هیئت دولت جلسه داشت. قرار شد در صورت اصرار ژاپن در مورد برقراری روادید، بپذیریم. همچنین مقرر شد در مورد طرح ادغام سه وزارتخانه صنعتی در مجلس، در حال حاضر مخالفت کنیم و بخواهیم که به تأخیر بیفتد.

شب اخوی محمد، [رئیس سازمان صدا و سیما] آمد و راجع به سیاست تبلیغاتی انتخابات [مجلس چهارم]، نظرم را خواست. آقای [علی] فلاحیان، [وزیر اطلاعات]، برای امور اطلاعات خارجی آمد.