خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛ سال 1370؛ کتاب سازندگی و شکوفایی

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛ سال 1370؛ کتاب سازندگی و شکوفایی

  • دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۷۰

دوشنبه 27 آبان |  10 جمادی الاول 1412 18 نوامبر 1991

 

آشیخ حسین هاشمیان تلفنی صحبت کرد. درباره دادن بیانیه و رفتن به دادگاه برای ختم ماجرا صحبت شد. جمعی از فرماندهان بسیجی سراسر کشور آمدند. آقای [علیرضا] افشار، [فرمانده بسیج مستضعفین] گزارش داد و من برایشان صحبت کردم.[1]

آقایان [محسن] نوربخش، [مسعود روغنی] زنجانی، [عطاءالله] مهاجرانی و [سیدمنصور] رضوی آمدند. راجع به اختلاف در حدود اختیارات ذیحسابیها و سازمانهای مربوطه مذاکره شد؛ در قانون، تداخل وظایف وجود دارد. به‌جای درستی نرسیدیم.

آقای زنگنه، [وزیر نیرو] و معاونان آمدند. توضیحاتی در مورد سد کارون 3 و کارون جریانی و شرح مناقصه و طرحهای شرکت کنندگان دادند و برای انتخاب پیمانکار مشورت کردند؛ به نظر خودشان واگذار کردم. عصر تا ساعت هفت و نیم در دفترم کارها را انجام دادم.

ظهر و عصر، آقایان [مهدی] کروبی، [حسین] هاشمیان و [محمدی] ری‌شهری، درباره حضور آقای هاشمیان در دادگاه، تلفنی صحبت کردند. قرار شد فردا مسئله، به گونهای ختم شود.

امشب در خبرها آمده که تریویت، گروگان انگلیسی و [توماس ساترلند]، یک گروگان آمریکایی در لبنان آزاد شدهاند.

 

[1] - آقای هاشمی در دیدار فرماندهان نمونه رده های مقاومت و بسیجیان نمونه سراسر کشور، به تصویر نورانی و ملکوتی بسیج در ذهن مردم اشاره کرد و با تاکید بر تقویت بنیه معنوی بسیج، بر حضور دایمی بسیجیان در عرصه ها و صحنه های مختلف کشور تاکید کرد و گفت: «مشکلات موجود نباید ما را از عملی شدن برنامه های اجتماعی، فرهنگی اخلاقی بسیج بازدارد و در عین حال عزیزان بسیجی باید بیشتر علاقه نشان دهند و دلسرد نشوند، زیرا ما در (Ãدوره‌ای زندگی می کنیم که طبیعتاً دارای هیجان های دوران دفاع مقدس نیست.» رجوع‌کنید ← کتاب «هاشمی‌رفسنجانی، سخنرانی‌های سال 1370»، دفتر نشر معارف انقلاب، 1392