خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1369/ کتاب «اعتدال و پیروزی»

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1369/ کتاب «اعتدال و پیروزی»

تصویب ساخت مسکن انبوه در شورای اقتصاد *** مشکل عجیب در بازگشت آزادگان زرتشتی

  • دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۶۹

‌دوشنبه 5 شهریور 1369  |  5 صفر 1411                            27 آگوست 1990

 

 در گزارش‌ها، تمایل عراق به مذاکره و حل سیاسی به چشم می‌خورد. نمایندگان ایلام آمدند. از استاندار شاکی‌اند و خواستار تسریع در بازسازی هستند. [آقای افلاطون ضیافت]، نماینده زرتشتیان در مجلس، تلفنی گفت اولین اُسرای زرتشتی که به یزد برگشته‌اند، به خاطر مسلمان شدن، به جای رفتن به مرکز زرتشتیان، به مسجد آقای صدوقی رفته‌اند؛ از من کمک می‌خواست؛ گفتم اگر مسلمان شده‌اند، چاره‌ای نیست.

آقای [عبدالعزیز]دادگر، نماینده چابهار آمد و برای نصب آب شیرین‌کن و اعلان بندر آزاد چابهار و عمران منطقه استمداد کرد. آقای [غلامرضا]فدایی[عراقی]، نماینده اراک آمد. برای کتابخانه‌ها و ترویج زبان فارسی و سفر به اراک تأکید داشت. گزارش سفر به جمهوری‌های مسلمان شوروی را داد. دکتر [عباس]شیبانی آمد. از تحریم رهبری در خصوص رفتن دانشجویان پسر در برنامه جراحی زنان و زایمان گله داشت.

دکتر [عباسعلی]زالی، [وزیر سابق کشاورزی و نماینده کرج] آمد. نظراتی دربارة لایحه تفکیک وظایف وزارت جهادسازندگی و وزارت کشاورزی، برخلاف لایحه دولت ارائه داد و برای مسایل کرج استمداد کرد. دکتر [حسن]حبیبی برای امور جاری آمد.

عصر شورای اقتصاد جلسه داشت. سیاست ساخت مسکن انبوه تصویب شد و ساخت نیروگاه در دستور بود. شب به خانه آمدم. بستگان، مهمان فائزه بودند.