خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1369/ کتاب «اعتدال و پیروزی»

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1369/ کتاب «اعتدال و پیروزی»

نظر رهبری درباره بودجه ارتش و سپاه *** مذاکره هاشمی و ناطق نوری درباره تندروها

  • یکشنبه ۴ آذر ۱۳۶۹

یکشنبه 4 آذر 1369  |  6 جمادی‌الاول 1411                            25 نوامبر 1990

 


ساعت هفت و نیم صبح به دفترم رسیدم. کارها را انجام دادم. سپس با [آقای یوسف بن‌علوی]،وزیر امورخارجه عمان ملاقات کردم؛ مثل سابق از حتمی بودن جنگ می‌گفت. آقای [علی‌اکبر]ناطق‌نوری، [نماینده تهران ]آمد. مقداری دربارة سیاست‌های اقتصادی و اقدامات شهرداری و مسایل مجلس و تندرو‌ها صحبت شد.

[آقای غلامرضا آقازاده]، وزیر نفت آمد. از بانک مرکزی به خاطر تأخیر در گشایش اعتبارات ارزی گله داشت. اعضای کمیسیون تولید آمدند. دربارة حرکت به سوی نرخ واحد ارز و یکنواخت کردن ارز تولید ترجیحی و رقابتی صحبت شد؛ نظر من این است که بین قیمت رقابتی و ترجیحی - قیمت شصت تومان - را انتخاب کنیم و سپس موارد ارز دولتی را به تدریج اقدام نماییم. قرار شد باز هم بررسی بشود.

عصر آقای [بیژن نامدار] زنگنه، [وزیر نیرو] برای مسایل کاری آمد و برای اعتبار بیشتر برای تامین آب شهرها استمداد کرد. در جلسه هیأت دولت شرکت کردم. مسالة اصفهان و حرکت بعضی از معلمان برای اضافه حقوق مطرح شد و راه علاج را بررسی کردیم.

شب با رهبری جلسه داشتیم. دربارة مصوبات شورای عالی امنیت ملی، بودجه ارتش و سپاه، مسأله معلمان، سفر زوّار به عراق، محاکمة رشوه‌گیران شهرداری تهران، تعزیرات حکومتی، دولتی، وضع بهداشت و درمان خانواده‌ها، مذاکره شد. شب برای انجام کارهای عقب مانده، در دفترم ماندم.