خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1368/ کتاب «بازسازی و سازندگی»

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1368/ کتاب «بازسازی و سازندگی»

رضایت ناطق نوری از انتخابات تهران *** ادامه کاهش قیمت دلار در بازار

  • چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۶۸

 

چهارشنبه 19 مهر   |    10 ربیع الاول 1410                11 اکتبر  1989

 

از ساعت پنج و نیم تا هشت ونیم صبح، نماز، ورزش،  صبحانه،  قرائت گزارش‌ها و ...، انجام شد. دکتر [حسن] حبیبی برای امور جاری آمد.

جمعی از نمایندگان استان کرمان آمدند. آنان درباره مسأله رفسنجان و انتصابات قوه قضائیه شکوه داشتند. درباره تصمیمات اقتصادی و اداری اخیر اظهار موافقت کردند، به جز آزادی خروج ارز که توضیح لازم داشتند. دیروز دکتر نوربخش در مجلس توضیحاتی داده که خیلی‌ها را قانع کرده است. آنها از خط رادیکال‌اند.

در مقابل آقایان [علی اکبر] ناطق نوری، [محمدرضا]  باهنر،  [اسماعیل] فردوسی پور و [حسین] سبحانی نیا آمدند و از مسائل جاری اظهار رضایت نمودند و درباره انتخابات تهران صحبت کردند. آقای فردوسی پور اصرار داشت که برای کنگره امام رضا  به مشهد بروم. قرار است این روزها در آذربایجان و کردستان باشم.  آقای [مسیح] مهاجری برای مسائل اجتماعی آمد.

[آقای مالیمبا ماشاکه] نخست‌وزیر زامبیا به ملاقات آمد. مذاکرات برای توسعه روابط بود. قبلاً دکتر حبیبی حدود مذاکرات و همکاری‌های احتمالی را در معاملات تسلیحاتی و همکاری در کارهای صنعت و به خصوص مس گفته بود

ظهر فائزه همراه خانم [طاهره] طاهریان مسئول ورزش بانوان آمدند و نشریات‌شان را آوردند. آقای [ابوالفضل] توکلی‌بینا آمد. از عدم توفیق طرح مبارزه با گرانی سیب زمینی و پیاز اظهار نگرانی کرد که گفتم باید پیگیری کرد که کاملاً موفق شود.

عصر در هیأت دولت شرکت کردم که تا ساعت هفت بعد از ظهر  طول کشید. چند مصوبه داشتیم. درباره مشکل حمل و نقل تهران صحبت شد؛ به نتیجه کامل نرسیدیم. سپس جلسه‌ای با وزرای مربوطه در مورد نرخ‌ها داشتیم. فعلاً عرضه کم است، راه‌هایی برای ازدیاد عرضه اندیشیده شد. آقای نوربخش اطلاع داد که امروز هم ارز تنزل کرده است.