خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1366/ کتاب «دفاع و سیاست»

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1366/ کتاب «دفاع و سیاست»

هاشمی درباره اعلام بسیج عمومی چه گفت ؟ *** آغاز سمینار لبیک امام با سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای

  • دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۶۶

 

دوشنبه 18 آبان   |   16 ربیع الاول 1408                     9 نوامبر 1987

ساعت  هفت و نیم صبح آقایان رؤسای دیگر قوا به دفتر آمدند، برای آماده شدن جهت شرکت در سمینار. ساعت هشت و ربع  به تالار پارلمان رفتیم و سمینار لبیک با امام شروع بکار کرد. تالار پر بود. هیأت دولت، شورای قضائی و شورای نگهبان، فرماندهان نظامی و ائمه جمعه و نمایندگان مجلس خبرگان حضور داشتند. آیت‌الله خامنه‌ای صحبت کوتاهی داشتند و سپس من یک سخنرانی مفصل درباره جنگ و برنامه و اهداف سمینار ایراد کردم. سپس آقای افشار مصوبات شورای‌عالی پشتیبانی جنگ را توضیح داد و تنفس اعلان شد. در تنفس مراجعات زیادی داشتم. تا ساعت سه بعد از ظهر در دفتر کارم بودم و استراحت کردم.

ساعت سه آقایان خامنه‌ای و موسوی اردبیلی برای تهیه و اداره جلسه آمدند. سه و نیم  به جلسه رفتیم. جلسه به ریاست آقای خامنه‌ای رسمی شد و آقای محسن رضایی توضیحاتی داد. سپس من جواب سئوالات را  تا هنگام نماز و مقداری هم بعد از نماز دادم. سپس آقایان موسوی اردبیلی و نخست وزیر، جواب سئوالات مربوط به خودشان را دادند. آقای خامنه‌ای جمع بندی کردند. قبلاً آقایان طاهری اصفهانی و حائری شیرازی هم حرف زده بودند.

ساعت هشت شب به دفترم آمدم. کارها را انجام دادم و اخبار را گوش دادم. اعضای سمینار ناهار و شام مهمان مجلس‌اند. به خانه رفتم. فائزه گفت مادرش مخاط را عمل کرده است.