خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1366/ کتاب «دفاع و سیاست»

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1366/ کتاب «دفاع و سیاست»

دو کشتی کویتی به تیر غیب گرفتار شدند *** گزارش به هاشمی از پیشرفت لوله کشی گاز کردستان

  • شنبه ۶ تیر ۱۳۶۶

 

شنبه 6 تیر  |  30 شوال 1407                                    27 ژوئن 1987

در منزل بودم. آقای سنجقی اطلاع داد که دیشب تیرهای غیب، دو کشتی حامل نفت کویت را زده‌اند. آقای روحانی اطلاع داد که یک کشتی بوده و غیر نفتی؛ بعداً معلوم شد که خبر سپاه درست است.

پیش از ظهر احمدآقا آمد. نظر امام را در خصوص ممنوعیت دخالت جریان ها در انتخابات آینده مجلس - از حوزه‌ای در حوزه دیگر - و همچنین ممنوعیت استفاده از اموال بیت‌المال و وجوه شرعی در تبلیغات انتخابات برای نامزدها را گفت و روی متن عبارت سئوال و جواب مشورت کرد و نیز ممنوعیت نامزدی ائمه جمعه در حالی که امامت جمعه را دارند، به جز ائمه جمعه در تهران. عصر هم برای تکمیل مشورت آمد و گفت به زودی برای ملاقات آیت‌الله منتظری و دادن پیام امام در همین خصوص، به قم می‌رود.

عصر آقای روحانی آمد. گزارشی از پیشرفت کار لوله کشی گاز به غرب کشور داد که در مدیریت ایشان بوده و گله داشت که ایشان را به بخش پتروشیمی منتقل کرده‌اند؛ به خاطر اینکه از دوستان آقای ]سید محمد[ غرضی وزیر سابق نفت است.

عصر آقای سنجقی اطلاع داد که امروز دشمن، پاتک وسیع دیگری را شروع کرده است و اول شب اطلاع داد که پاتک دفع شده است. ]آقای کارلوس نونز[ رئیس مجلس نیکاراگوئه، قرار است نیمه شب وارد تهران شود. به خاطر نامناسب بودن وقت، به استقبال نمی‌روم و آقای ]سیدجلیل[ سید زاده از طرف من می‌رود.