خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • عدم تمکین سپاه از طرح صیاد شیرازی

عدم تمکین سپاه از طرح صیاد شیرازی

تصمیم صداوسیما برای افزایش تولیدات داخلی

  • شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۴

    اول وقت آقای صیاد [شیرازی] آمد و گزارش برنامه عملیات را داد. تقریباً از انجام طرح مأیوس است و مدعی است سپاهیان تمکین نمی‏کنند و پیشنهادهای دیگری هم داشت. حاجی‏یوسف آمد و گزارش سفر تیم خرید اسلحه را داد. مدعی است که آمریکا مایل است اسلحه‏ها، هواپیما، موشک و... مورد نیاز ما را از طریق شرکت‏های غیر آمریکایی به ما بدهد، ولی ما نمی‏توانیم باور کنیم. استدلال آنها این است که آمریکا چون می‏ترسد ما اجباراً سیستم نظامی خودمان را که متکی به اسلحه‏های آمریکایی است، عوض کنیم به اندازه‏ای که بتوانیم سیستم موجود را حفظ کنیم، تحویل می‏دهند؛ ممکن است نظرشان درست باشد. به هر حال به نفع ماست که بخریم و اجازه داده‏ایم، ولی امروز و فردا می‏کنند. به هرحال اجازه را تأکید کردم. آقای خامنه‏ای هم در این باره تلفنی مشورت کردند؛ نظر واحدی داریم.

    شورای سرپرستی صدا و سیما جلسه داشت. تصمیم گرفتیم از پخش فیلمهای خارجی بکاهیم و فیلمهائی که هنرپیشه‏های زن بی‏حجاب به صورت زننده دارند، پخش نشود و بیشتر به طرف تولید فیلم داخلی برویم. ترکیب شورای عالی طرح و برنامه هم مشخص شد.

    عصر مسئول حفاظت سپاه آمد و درباره حفاظت تذکراتی داد. تلفنی به آقای محسن رضایی گفتم درباره رفع موانع عملیات پیشنهادی صیاد که به مشکل برخورده است، کمک کنند. بچه‏ها مهمان فائزه بودند. حاجیه والده را اخوی محمد به منزل خودش برد.