خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1364/ کتاب «امید و دلواپسی»

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1364/ کتاب «امید و دلواپسی»

  • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۶۴

 یکشنبه 6 بهمن 1364   15 جمادی الاول 1406   26 JANUARY 1986

    ساعت هفت و نیم در مجلس بودم. قبل از دستور درباره توطئه سقوط قیمت نفت صحبت کردم. این مسأله در بعضی نمایندگان نگرانی ایجاد کرده است. چند دستور که از شورای نگهبان برگشته بود، اصلاح شد. بعد از تنفس در دفترم کارهای جنگ را تعقیب کردم. دکتر روحانی آمد و از عدم اجرای بعضی دستورها و وعده‏ها گفت. قرار شد بیشتر پیگیری کنیم. آقازاده اطلاع داد خسارت تأسیسات نفت گناوه خیلی مهم نیست. سرهنگ ترابی اطلاع داد که یکی از مراکز تجمع نیروهای ضد انقلاب ایران در عراق را بمباران کرده‏اند.

    ظهر آقای نظری از علمای ساری آمدند. آقای ناصری نماینده زنجان از تصمیم تعویض استاندار زنجان گله داشت. عصر [آقای حسن حبیبی] وزیر دادگستری آمد و از کم شدن بودجه دادگستری در کمیسیون برنامه و بودجه گله داشت. تمام ارگانها گله دارند. از کل بودجه کاسته‏اند. ارزان شدن نفت وضع را بدتر هم خواهد کرد. خانمهای اعضای شورای کاروان زینب آمدند. با اینکه تازه تأسیس است، اختلاف پیدا کرده‏اند.

    آقای [هادی] خسروشاهی آمد و از نوشته‏های آقای زیارتی در تاریخ انقلاب گله داشت و تأیید مجدد می‏خواست. آقای [رضا]امراللهی از [سازمان] انرژی اتمی آمد و اطلاع داد که آلمان حاضر است ساخت نیروگاه بوشهر را تمام کند. گفتم اگر جدی شد، بودجه می‏دهیم. تا ساعت نه شب در دفترم کار کردم. آقای سنجقی آمد و نامه‏ای از آقای محسن رضایی آورد و گفت که امروز عصر فرماندهان ارتش و سپاه جلسه داشته‏اند، به توافق رسیده‏اند و راضی‏اند. شب به خانه آمدم.