خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • در ملاقات شبانه نخست وزیر با هاشمی چه گذشت؟

در ملاقات شبانه نخست وزیر با هاشمی چه گذشت؟

واکنش هاشمی به بمباران کارخانه نورد اهواز

  • چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۶۴

    ساعت هشت و نیم صبح به پادگان 01 در قصر فیروزه برای شرکت در مراسم سر دوشی گرفتن فارغ التحصیلان لیسانس و دیپلمه تحت تعلیم رفتم. مراسم به خوبی انجام شد و من هم برای آنها صحبت کردم. ساعت ده و نیم به مجلس رسیدیم و تا ساعت دو بعد از ظهر کارهای دفترم را انجام دادم.

    خبر رسید عراق کارخانه نورد اهواز را بمباران کرده است. عده‏ای شهید و زخمی شده‏اند و به تأسیسات هم آسیب رسیده. به فرمانده نیروی هوایی گفتم که تلافی نمایند. عصر با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه هیأت رئیسه داشتیم. پیشنهاد دادن کمک اضافی به نمایندگان برای جبران نیازها مطرح شد ولی تصویب نشد.

    اول شب آقای [مسیح] مهاجری مسئول روزنامه جمهوری اسلامی آمد و نگران بود که روزنامه را بگیرند یا خط آن را عوض کنند. اطلاع داد در جلسه گذشته شورای مرکزی حزب [جمهوری اسلامی] به جای مهندس [میرحسین] موسوی و [ابوالقاسم] سرحدی‏زاده - که غیبت زیاد دارند - علی‏البدل‏ها را دعوت کرده‏اند. از مهندس موسوی خواستم که به حزب بیاید و پذیرفته شد. آقایان نخست‏وزیر و موسوی اردبیلی، شام در مجلس مهمان من بودند. احمدآقا و آقای خامنه‏ای به خاطر مسافرت نبودند. تا ساعت یازده و نیم درباره مسائل مملکتی مذاکره و تبادل نظر کردیم.