خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1363/ کتاب «به سوی سرنوشت»

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1363/ کتاب «به سوی سرنوشت»

خانم دکتر کره‌ای چگونه مسلمان شد؟ *** عیدی ۵۰۰ تومانی امام به همسر هاشمی

  • جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۶۳

    پیش از ظهر، چند نفر از بستگان آمدند و به زیارت امام رفتند. عفت هم به زیارت امام رفت و پانصد تومان هم عیدی از امام گرفت؛ خیلی خوشحال است.

    خانم دکتر لی - پزشک طب سوزنی اهل کره جنوبی که در ایران کار می‏کند - برای مسلمان شدن آمد. توضیحاتی درباره علت مسلمان شدنش داد. با خواندن قرآن با ترجمه انگلیسی، توجه پیدا کرده که اسلام نسبت به ادیان دیگر، کاملتر است و چیزهائی که در قرآن دیده، در بودیسم و مسیحیت ندیده است و احساس نیاز به دین هم دارد. شهادتین را به اضافه اعتراف به آخرت و امامت و ائمه و عدل الهی ادا کرد. کمی از تکالیف [دینی] برایش صحبت کردیم و قرار شد معلمی بگیرد؛ بعضی‏ها درباره ایشان تردید دارند و او را عنصری سیاسی می‏دانند؛ ولی در طول دو سه سالی که آشناست، نقطه ضعفی از او مشاهده نکرده‏ایم.

    عصر، آقای [مجید]انصاری از دفتر امام آمد و انتقاداتی به صداوسیما داشت؛ از جمله، کمی برنامه تلویزیون در روز عید غدیر. احمد آقا هم آمد و همین‏ها را گفت.

    امروز، امام در سخنرانی برای ملاقات کنندگان، از دولت به شدت حمایت کردند و از مخالفان دولت که پس از بیانات امام در مورد بخش خصوصی، اعمال گذشته دولت را مخالف شرع معرفی می‏کردند، به سختی انتقاد فرمودند. در حقیقت، اظهارات من را که در جمعه گذشته گفته بودم، و مورد انتقاد محافظه‏کاران بود، تأیید کردند. شب، اخوی زاده محمد آمد. راجع به دانشگاه‏ها و بیمارستان ها اطلاعاتی داد.