خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1362/ کتاب «آرامش و چالش»

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1362/ کتاب «آرامش و چالش»

مذاکره آیت‌الله خامنه‌ای، هاشمی و موسوی‌اردبیلی *** آزاد شدن واردات در شورای اقتصاد به سرانجام نرسید

  • شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۶۲

    تمام وقت در خانه بودم و بیشتر مطالعه می‏کردم. پیش از ظهر آقای [غلامحسین]کرباسچی استاندار اصفهان آمد و از خطر اختلافات اصفهان که منجر به تضعیف آقای [جلال‏الدین]طاهری [امام جمعه اصفهان] و به قول ایشان تضعیف آیت‏الله منتظری گردیده است، نگران بود و برای رفع مشکل، کمک می‏خواست. گفتم به آقایان [قربانعلی]دری نجف‏آبادی و [محی‏الدین]فاضل هرندی، مراجعه نمایند که از طرف ما بتوانند در این جهت کمک کنند.

    آقای [ابوالحسن]شیرازی، امام جمعه مشهد آمدند و راجع به لایحه زمین و اصل 49 تأکید داشتند. امام جمعه شیروان هم به منزل آمد و از فعالیت انجمن حجتیه گفت و هم از نوار جدیدی از آقای [محمود]حلبی که صلاحیّت غیر امام معصوم، برای بعضی از کارهای جاری انقلاب را منکر شده است.

    والده و همشیره فاطمه که از زیارت [حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س)] در سوریه آمده‏اند، از سفرشان تعریف کردند. عصر آقای [عبدالمجید]معادیخواه آمد و قرار شد، اساسنامه‏ای برای "بنیاد نگارش تاریخ انقلاب" تهیه شود که ایشان سرپرست بنیاد باشند و از رفتن به خارج منصرف شوند. امیر عراقی [فرزند شهید مهدی عراقی] آمد و از کار بنیاد مستضعفان شکایت داشت. خانم مروارید و بستگان عفت، مهمان‏مان بودند. پیشنهاد رئیس جمهور کره جنوبی مبنی بر مسافرت یک مقام عالیرتبه ایرانی به کره، برای مذاکره درباره اسلحه رسید.