خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه /آیت الله هاشمی رفسنجانی / سال 1362 / کتاب «آرامش و چالش»

خاطرات روزانه /آیت الله هاشمی رفسنجانی / سال 1362 / کتاب «آرامش و چالش»

  • دوشنبه ۱ فروردین ۱۳۶۲

دوشنبه 1 فروردین 1362    6 جمادی الاخر 1402   1983 .21 .Mar

    صبح زود به انجام کارهایم پرداختم و تا رسیدن لحظه تحویل سال‏نو مطالعه کردم. مقداری هم با یاسر بازی کردم. لحظه تحویل سال نو با عفت و یاسر صبحانه خوردیم. مهدی و فاطی هم در منزل مرحوم لاهوتی بودند. به پیامهای امام[خمینی] و [آیت‏الله] آقای خامنه‏ای و آقای [موسوی]اردبیلی گوش دادم. پاسدارها به دیدنم آمدند. با دفتر امام برای پذیرفتن نمایندگان و کارکنان مجلس در جلسه دیدار با امام صحبت کردم.

    برای زیارت امام به دفتر امام رفتم. سپس به حسینیه جماران رفتم؛ تقریباً همه سران نهادها و ارگانها حضور داشتند. رئیس جمهور [فرارسیدن عید نوروز را] به امام تبریک گفتند و امام نیز سخنرانی مبسوطی در مذّمت قشر مستکبر و کاخ‏نشین و تعریف از کوخ نشینان کردند. با توجه به اختلافات جاری در رابطه با دو نظریه اقتصادی موجود در جامعه، این سخنان امام به نفع مواضع ما و مجلس است. به خانه آمدم و به بچه‏ها عیدی دادم. با آقای [موسوی]اردبیلی قرار گذاشتیم برای استراحت، دو سه روزی مسافرت کنیم.

    عصر گروهی از بستگان آمدند. آقاسیدهادی [هاشمی]داماد آقای منتظری آمد؛ از مواضع مدرسین [حوزه علمیه]قم انتقاد نمود و پیشنهادی داشت؛ از سخنرانی امروز امام خیلی راضی بود. راجع به آیت‏الله‏منتظری و ضرورت انتشار رساله [عملّیه] ایشان صحبت شد.