خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه / آیت الله هاشمی رفسنجانی / سال 1361/ کتاب پس از بحران

خاطرات روزانه / آیت الله هاشمی رفسنجانی / سال 1361/ کتاب پس از بحران

  • یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۶۱

یکشنبه 1 فروردین 136125 جمادی الاول 1402    Mar. 21, 1982 

ساعت دو بامداد برای دیدن مراسم تحویل سال از تلویزیون، به اتاق پایین آمدم. بچه‌ها را هم که پای تلویزیون به خواب رفته بودند، بیدار کردم. قبل از تحویل سال، سخنان آیت‌ الله منتظری پخش شد. سپس پیام امام، رئیس جمهور، رئیس دیوان عالی کشور، رئیس مجلس و نخست وزیر و سرودی. صبح پس از نماز و صبحانه، عفت و فاطی و مهدی و یاسر برای رفتن به لیبی به فرودگاه رفتند؛ با جمعی از دوستان برای سالگرد انقلاب لیبی دعوت شده‌اند.

مشغول مطالعه شدم؛ گزارش برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد انقلاب در پاریس و چند شهر دیگر فرانسه و برخورد با ضدانقلاب را می‌خواندم. اخوی محمد آمد و از اوضاع صداوسیما گفت.برای زیارت امام به بیت ایشان رفتم. اعضای هیات دولت، شورای نگهبان، شورای عالی قضایی و نمایندگان مجلس و... هم بودند. حسینیه پر از جمعیت بود. اول رئیس جمهور عید را به امام تبریک گفتند. سپس امام صحبت کردند و در اظهاراتشان تذکر به آیت‌الله گلپایگانی و سایر کسانی بود که انتظارهای غیر عملی از جمهوری اسلامی دارند.

تا ظهر در دفتر امام نشستیم. ظهر به خانه آمدم. همشیره زاده نصرت و بچه‌هایش آمده بودند. ناهار نداشتیم، از بیرون تهیه کردیم. عصر با رئیس جمهوری تلفنی صحبت کردم و درباره مسائل مهمی که داریم ـ از جمله نماز جمعه ـ مذاکره کردیم.

 

ویدئوها