خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی / سال ۱۳۷۶ / کتاب «سردار سازندگی»

خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی / سال ۱۳۷۶ / کتاب «سردار سازندگی»

تشکر همسر شهید مطهری از هاشمی ***

  • جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۷۶

 

 جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۷۶// ۱۴ ذیقعده ۱۴۱۸// ۱۳ مارس ۱۹۹۸

 

در خانه بودم. بیشتر وقت به مطالعه تاریخ جنگ بدر، برای تطبیق تاریخ یافته‌های مطالعات سفرم به مکه و مدینه گذشت. ظهر بچه‌ها جمع بودند. قرار شد تعطیلات عید را در کیش باشیم. فاطی راهنمایی‌هایی برای استفاده از معارف دعای مکارم‌الاخلاق برای تبلیغ و راهنمایی‌ها گرفت. فائزه از سفر به قطر منصرف شد؛ قرارشد خانم طاهری را بفرستد. با فاطی به عنوان ناظر در اجلاس وزرای کنفرانس اسلامی در قطر دعوت شده‌اند. گفتم، بهتر است که نرود و با هم در سفر نباشند.

عصر همسر شهید مطهری برای برگزاری مراسم سالگرد شهادت شهید مطهری آمد، استمداد کرد و از کمک‌های من تشکر نمود. محسن [هاشمی، مدیرعامل دفتر نشر معارف انقلاب]، امضای نهایی برای چاپ خاطرات سال ۱۳۶۰ من [عبور از بحران] را گرفت.

شب آشیخ محمد [هاشمیان] و جمعی از فرزندان آمدند. از آشیخ عباس پورمحمدی در رابطه با بنیاد علی‌بن‌ابی‌طالب شکایت داشت. شام برایشان از بیرون پیتزا خریدیم. از استاندار کرمان گله‌کردند که مصوبه بخشداری‌شدن سه قریه را اجرا نمی‌کنند. امروز در نجف‌آباد جمعی از حزب‌اللهی‌ها، در مخالفت با کسانی که شهر را در حمایت آیت‌الله منتظری تعطیل کرده بودند، تظاهراتی‌کرده‌اند.