خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1367/ کتاب «پایان دفاع ، آغاز بازسازی»

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال 1367/ کتاب «پایان دفاع ، آغاز بازسازی»

  • سه شنبه ۱ آذر ۱۳۶۷

سه‌شنبه 1 آذر 1367   |   11 ربیع‌الثانی 1409             22 نوامبر 1988

در گزارش‌ها مطلب مهمی نبود. تا ساعت ده و نیم صبح در جلسه علنی مجلس ماندم. پیشنهاد نمایندگان مطرح شد که به جای سه جلسه علنی، در هفته دو جلسه باشد. دستور کار هم داریم. آقای مجید انصاری به دفترم آمد و درباره مسائل دولت و مسائل جاری دیگر صحبت شد.

ظهر آقای محمدی گیلانی و [خسرو] بیژنی از شورای نگهبان آمدند. آنها خواستار تقویت شورای نگهبان و تأمین اتومبیل‌های مورد نیازشان شدند. عصر آقای صمصامی برای گرفتن کمک برای بشاگرد آمد. آقای [سیدمحمدحسن] نبوی نماینده بوشهر آمد. از سخت گیری‌های گمرک بوشهر در خصوص لنج داران شکایت دارد.

تیمسار [منصور] ستاری [فرمانده نیروی هوایی] آمد. گزارش کار نیروی هوایی را داد و برای ساخت هوایپمای اف - 5  کمک گرفت.  از منزل دکتر روحانی پرسیدم، گفت خانه خاتم هست. محل بازجویی متهمان در منطقه مسکونی بوده که نخواستیم آنجا باشند. به جای دیگر منتقل شده‌اند.

از وزارت اطلاعات آمدند. گزارش کشف یک تیم جاسوسی منافقین در ارتش و وزارت خانه‌ها را دادند که دستگیر شده‌اند. آنها اطلاعات مهمی را برای عراق می‌فرستاده‌اند. کارهای دفتری را تا ساعت هفت انجام دادم.

جمعی از نمایندگان خط 3 آمدند. درباره دولت به خاطر مهم بودن آینده آن مذاکره کردند و برای فعال‌تر کردن دولت چاره‌جویی نمودند. نتیجه این شد که دولت باید طرحی برای رفع مشکلات مردم داشته باشد و مورد حمایت جدی قرار گیرد. به مجمع تشخیص مصلحت رفتم. مجازات‌های تعزیرات حکومتی در دستور بود. مقداری از آنها تصویب شد.