خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال ۱۳۶۶/ کتاب «دفاع و سیاست»

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ سال ۱۳۶۶/ کتاب «دفاع و سیاست»

اولین جلسه سران قوا در انقلاب اسلامی

  • تهران
  • سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۶۶

 

سه‌شنبه 12 خرداد  //  5 شوال 1407 //  2 ژوئن 1987

 

ساعت شش و نیم صبح به مجلس رسیدم. در گزارش‌ها مطلب مهمی نداشتیم. هنوز ناو استارک آمریکا و مسائل خلیج‌فارس در رأس مسائل است. تا ساعت دو و نیم در جلسه ماندم. اشکالاتی در برنامه دیدار نمایندگان با امام داشتیم که برای حل آن به دفترم آمدم.

ظهر خانم [ مریم ] بهروزی آمد و گزارش اجتماعات بانوان عضو بین‌المجالس در نیکاراگوئه را داد و از دست و پاگیر بودن چادر در آنجا گله داشت. آقای[ سید محمد ] کیاوش [نماینده آبادان] آمد. برای پادگان‌های سپاه و خوزستان کمک خواست. آقای علیزاده آمد و پیشنهادهایی برای پالایشگاه سیار و اسلحه آورد.

آقای [علی‌محمد ] بشارتی[ قائم‌مقام وزیر امور خارجه] آمد و گزارش سفر به آفریقا و مسائل جاری بین ما و انگلیس را -  که دیپلمات‌های دو طرف در دو کشور کتک‌خورده‌اند -  داد.

عصر آیت‌الله خامنه‌ای آمدند. درباره روزنامه جمهوری اسلامی و سروسامان دادن به دارائی‌های حزب بعد از تعطیلی مذاکره شد. با هم به جلسه مشترک سه قوه در سالن کتابخانه مجلس رفتیم.

در این جلسه شورای نگهبان، هیئت دولت، شورای عالی قضائی، احمد آقا، هیئت‌رئیسه مجلس، رؤسای کمیسیون‌ها و رئیس‌جمهور شرکت داشتند. جلسه پنج ساعت طول کشید. تورم و همکاری قوا و اجرای قانون اساسی در دستور بود و همه ما صحبت کردیم. شام مهمان مجلس بودند. ساعت ده و نیم شب به خانه رسیدم.