خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • در ملاقات بشارتی با آیت‌الله گلپایگانی چه گذشت؟

در ملاقات بشارتی با آیت‌الله گلپایگانی چه گذشت؟

پیشنهاد هاشمی برای تشکیل وزارت اطلاعات

  • چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۶۰

 پس از نماز، مشغول مطالعه شدم. جزوه‏ای از وزارت خارجه درباره تاریخچه‏جزیره‏ابوموسی و دو تنب و ادعاهای شارجه در رأس الخیمه و انگلیسیها و ادله‏ایران را مطالعه کردم.حق با ایران است. به مجلس رفتم.

 آقای [علی محمد] بشارتی آمد. مذاکراتش  را با آیت‏الله [العظمی] گلپایگانی، گله‏های‏ایشان، اعتراضاتی که به دولت و مجلس دارند و تندی بعضی از اطرافیان ایشان را نقل کرد.درباره خریدن خانه‏های اطراف مجلس گزارش داد.

 در کمیسیون امور داخله برای کمک در مورد طرح اطلاعات شرکت کردم.پیشنهاد وزارت‏مستقل امنیت و انتظامات  را دادم، مورد استقبال قرار گرفت.هم می‏تواند مشکل سپاه را حل‏کند و هم مشکل اطلاعات؛ هم رابطه با مجلس ودولت را.

 ظهر ائمه جمعه استان مازندران که دوازده روز از جبهه دیدار کرده بودند،آمدند و گزارشی‏دادند. سپس ائمه جمعه خوزستان خواسته‏هایی داشتند. عصرکارهای اداری را انجام دادم وملاقاتهایی داشتم. به نخست وزیری رفتم. آقایان‏شیرازی و مروی آمدند و از رئیس بازرسی‏کل کشور شکایت داشتند. بازرسی،پیگیر اجرای قانون است و نهادهای انقلابی از این جهت‏مشکل دارند و لذا این گونه مرافعات زیاد است. آقای نظران آمد و از شورای عالی دفاع‏می‏گفت. همان جا خوابیدم. خوب نخوابیدم و صبح خسته و کوفته بودم.