خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • نخستین انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای برای نخست وزیری که بود؟

نخستین انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای برای نخست وزیری که بود؟

ادامه حمایتها از واگذاری حق ولایت فقیه به مجلس

  • یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۶۰

 امروز هم در منزل ماندم. به خاطر امنیت، برای کارهای غیر مهم از خانه ‏بیرون نمی‏روم. ازاول وقت به مطالعه پرداختم و کارها را با تلفن انجام دادم.تلفن سیاسی کار نمی‏کرد. با آقای‏ خامنه‏ای درباره نخست وزیر صحبت کردم. بناشد در جلسه عصر شورای مرکزی حزب، آقای علی اکبر ولایتی را مطرح کنند وسپس به مجلس معرفی نمایند.

 احمد آقا تلفن کرد و به نقل از رئیس روزنامه اطلاعات، خبر از تصر ف شهرشوش توسطعراق داد. تعجب کردم و با مقامات ارتش تماس گرفتم. تکذیب‏کردند. رادیو اسرائیل دیشب‏این خبر دروغ را پخش کرده. نقل و انتقال دراردوی دشمن در جبهه دزفول دیده می‏شود.

 با وزارت نفت هم تماس گرفتم که ببینم آقای غرضی از سفر به الجزایر و لیبی‏برگشته یاخیر، برای حل مشکل ارز و قیمت نفت سفر کرده. امروز عصر برمی‏گردد. خبر رسید، در جزیره‏هرمز طوفان عظیمی آمده و نزدیک چهل لنج راغرق کرده و بیش از دویست نفر را کشته وپنجاه میلیون تومان خسارت واردکرده است.

 دیروز منافقان در شیروان، اتوبوس شرکت واحد را آتش می‏زنند که جمعی ازمردم مجروح‏و دو نفر طفل به کلی می‏سوزند و شهید می‏شوند، حادثه بسیار زشتی‏است. عفت همراه باهمسران شهید باهنر و شهید بهشتی و... به دیدن خانم‏خامنه‏ای که از مکه برگشته رفتند و اول‏شب برگشت.

 امام ملاقات عمومی داشتند و سخنانی مفید فرمودند. موج حمایت از اقدام‏امام درخصوص مجاز کردن مجلس، در موارد تقنین ضروری و با عناوین ثانویه‏از طرف علمای بلادادامه دارد. احمد آقا مؤثر است.