خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • مجید حداد عادل چگونه شهید شد؟

مجید حداد عادل چگونه شهید شد؟

حضور هاشمی و آیت‌الله خامنه‌ای در دفتر مهدوی‌کنی

  • چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۶۰

 اول وقت با ستاد مشترک تماس گرفتم. حادثه هواپیما هنوز در ابهام است. احتمال‏شهادت فرماندهان نظامی زیادتر شده، چون جلوی هواپیما سوخته است، ولی خلبان و کمک‏خلبان زنده‏اند. تیمی برای تحقیق اعزام شده‏اند. بااحمد آقا و جاهای دیگر هم تماس گرفتم.قرار شد اعلامیه‏ای که فقط اصل خبررا می‏دهد، پخش شود.

 ساعت نه صبح، در دفتر آقای مهدوی [کنی] با حضور احمد آقا و آقای‏موسوی اردبیلی وآقای خامنه‏ای جلسه‏ای داشتیم. تحقیقات نشان می‏دهد که به‏احتمال قوی، خرابکاری نبوده وچهارنفر آقایان فلاحی، نامجو، کلاهدوز وفکوری جزو شهدا هستند. هواپیما حامل 33 جنازه، 32 مجروح و 25 نفر مسافردیگر بوده است که فقط 23 نفر زنده مانده‏اند. اعلامیه‏ای تهیه شد و امام هم‏بیانیه‏ای دادند. در مورد جانشین آنها مشورت کردیم و تشییع جنازه‏ها را به فرداموکول کردیم.

 ناهار را در دفتر آقای مهدوی ماندم. سپس به دفتر خودم رفتم. گزارشها رامطالعه کردم.متأسفانه، یکی دیگر از دوستان، مجید حدادعادل استاندارکرمانشاه - که خبرنگاران را به جبهه‏آبادان برده بود روز سه شنبه با ترکش خمپاره، شهید شد. روز سه شنبه 7 /7 /60 برای ما روز تلخی بود. هاشمی نژاد،مجید حدادعادل و سرنشیان هواپیمای C-130 از دستمان رفتند.شیرینی‏پیروزی عملیات ثامن‏الائمه را از بین برد. برای حل مشکلات جانشین افرادجدید، تماسهایی گرفتیم.

 نمایندگان مجلس، که از بین‏المجالس کوبا آمده بودند، گزارش دادند. نقاطقوت و ضعفی‏دارند. شب به خانه آمدم. بیشتر وقت اخبار را اعلامیه‏های شهدا،خبر تصرف سی خانه تیمی ازضدانقلاب و بازداشت گروهی از سران آنهاگرفت،  ولی نمایش اسرای عراقی و فتح شمال آبادان مقداری جبران کرد. کارمهمی است که می‏تواند روحیه نیروهای ما را بالا ببرد و روحیه بعثیها را بشکند