خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی سال ١٣٦٧ - پایان دفاع ، آغاز بازسازی

خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی سال ١٣٦٧ - پایان دفاع ، آغاز بازسازی

  • پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۶۷
 

پنجشنبه 1 اردیبهشت  |  4 رمضان 1408                      21 آوریل 1988

ساعت هفت صبح به سوی تهران حرکت کردیم. فرماندار ایذه هم برای توضیحات تا مرز استان خوزستان با ما آمد. جاده‌های کوهستانی در حال ساخت، عبور را مشکل کرده بود. مسیر راه در کوه‌های بختیاری، در دره‌های سرسبز و جنگل‌های بلوط، جالب و زیبا است و در آینده پس از تکمیل این جاده، بسیار زیبا و پر مسافر خواهد بود و تأثیر زیادی برای عمران منطقه دارد. نماز ظهر را نزدیک [شهر] اردل، کنار دریاچه خواندیم و ناهار را که تن ماهی و گوجه بود، کنار جوی آبی پس از عبور از شهر صرف کردیم.

در مسیر علاوه بر روستاهای فراوان، از شهرهای شهرکرد، داران، خوانسار، گلپایگان و دلیجان گذشتیم. سر راه در چادگان به سد زاینده رود رسیدیم. برای تماشای سد و دریاچه آن، توقف کوتاهی کردیم. آقای احمدی و آقای فتوحی از کارکنان سد توضیحاتی دادند. این سد، 58 مگاوات برق می‌دهد و به ادعای آنها 75 متر آب در ثانیه دارد.

نماز مغرب و عشاء را در امامزاده‌ای نزدیک قم خواندیم. ما را شناختند، زود حرکت کردیم و شام را در کنار جاده، نزدیک قم خوردیم. چلوکباب از کافه گرفته بودند. ساعت دوازده و نیم شب به منزل رسیدیم و استراحت کردیم. برای سحری بیدار شدیم. تلفنی با آیت‌الله خامنه‌ای صحبت کردم. قرار شد، فردا نماز جمعه را ایشان بخوانند.