خاطرات
  • صفحه اصلی
  • خاطرات
  • خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی سال ١٣٦٧ - پایان دفاع ، آغاز بازسازی

خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی سال ١٣٦٧ - پایان دفاع ، آغاز بازسازی

  • سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۶۷
 

سه‌شنبه 29 شهریور   |    8 صفر 1409                          20 سپتامبر 1988

 

در گزارش‌ها مسئله مهمی نیست. از ساعت هشت صبح  تا یک و نیم بعد از ظهر در جلسه علنی بودم. فقط برای نماز و ناهار تنفس دادیم. شش وزیر در دستور بودند که به جز [آقای سید مجید هدایت زاده] برای وزارت بازرگانی، بقیه رأی اعتماد گرفتند. بیشترین رأی را آقای [علی] شمخانی وزیر سپاه آورد؛ از 218  رای، 202 رأی موافق [10 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع]. به دفترم آمدم.

فرمانده [سپاه]  قم و آقای [سید عباس] کوثری آمدند و برای آب قم و طرح‌های عمرانی شهر استمداد کردند و برای شرکت سپاه در کنترل امور امنیتی شهر. عصر یک نفر برای استمداد جهت مردم بشاگرد آمد. ایشان را به مرکزی در اصفهان حواله نمودم که در همین جهت کار می‌کنند.

سرهنگ ترابی [فرمانده حفاظت اطلاعات ارتش] آمد. او  از عدم همکاری وزارت اطلاعات در امور حفاظتی با حفاظت [ارتش] شکایت داشت. [فریدون] مهدی‌نژاد و مسئولان سپاه در رابطه با نهضت فلسطین آمدند و از وضع قیام مردم مسلمان فلسطین گزارش دادند و خواستار سپردن امور نهضت به سپاه بودند؛ اکنون در دست وزارت اطلاعات است، ولی برخی از رهبران نهضت مایلند با اطلاعات نباشند.

هیأت پارلمانی که به ریاست آقای [صادق] خلخالی به مجارستان رفته بودند، گزارش سفر دادند. مطابق معمول از استقبال گرم میزبانان و علاقه آنها به توسعه روابط گفتند. ساعت هفت و نیم به جلسه مجمع تشخیص مصلحت رفتم. قرار شد ائمه جمعه استان‌ها و شهرهای بزرگ در ستادهای تعزیرات حکومتی، به عنوان ناظر از طرف مجمع حضور داشته باشند. بعد از شام به منزل آمدم.