حدیث دیگران
  • صفحه اصلی
  • حدیث دیگران
  • تعبیر آیت الله خامنه ای از امام شناسی آیت الله هاشمی رفسنجانی

تعبیر آیت الله خامنه ای از امام شناسی آیت الله هاشمی رفسنجانی

مؤذن بانگ بی‌هنگام برداشت...

  • مشهد
  • سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۶۹

آیت‏ الله خامنه‏‌ای، رهبر معظم انقلاب در تاریخ 15 خرداد 1369 در دیدار جمع کثیری از علما، روحانیون، مسئولان و اقشار مختلف مردم استان خراسان به بیان نکاتی درباره جایگاه و شخصیت آیت الله هاشمی پرداختند و در بخشی از آن به کنایه تلخی درباره تخریبگران ایشان فرمودند: "مؤذن بانگ بی‌هنگام برداشت‌، نمی‌داند که چند از شب گذشته است‌".

 گزیده این سخنرانی بدین شرح است:

«دشمن تبلیغ می‌کند که با رفتن امام، دوران امام تمام شد! دشمن غلط می‌کند. ما هم گفتیم، اعلامیه دادیم، حرف زدیم، همه‌ی مردم هم اثبات کردند که نخیر، دوران امام، با رفتن جسمانی و ظاهری ایشان تمام نشد و نخواهد شد. این ثابت شد؛ اما این دشمن است که می‌گوید. مبادا یک عده دوست نادان در داخل کشور، به عنوان دلسوزی، به عقل ناقص خودشان چیزی را در گوشه‌یی نشان کنند که خیال نمایند این با خط امام و انقلاب نمی‌سازد و شیون سر بدهند که دوران امام تمام شد. اگر چنین سخنی - ولو با اشاره - از زبان کسی صادر بشود، دشمن شاد خواهد شد؛ مواظب باشید.

امروز بحمدالله در رأس دستگاه‌های اجرایی کشور، کسی است که امام در تمام طول دوران انقلاب و قبل از آن و بیشتر از همه بعد از انقلاب تا لحظه‌ی وفاتشان، نهایت اعتماد و اطمینان را به او داشتند؛ رئیس‌جمهور ما. ایشان کسی است که این‌قدر مورد اعتماد امام بود، این‌قدر به امام نزدیک بود، حرف‌های امام را بیشتر از آنها شنیده، درد دل‌های امام را بیشتر از دیگران شنیده و خبر دارد. حالا عده‌یی همین‌طور حرف می‌زنند و اصلاً نمی‌دانند که حرف دل امام چه بود!

 

مؤذن بانگ بی‌هنگام برداشت‌             نمی‌داند که چند از شب گذشته است‌

 

چنین آدمی حالا در رأس امور ماست. من هم به امور واقفم و می‌بینم که در مملکت چه کار می‌شود. من آدم بی‌خبری نیستم. همه‌ی این اوضاع اجرایی کشور را از نزدیک، هشت سال تجربه و لمس کرده‌ام. قبل از آن هم، از اول انقلاب در شورای انقلاب و دیگر جاها بوده‌ام. مگر ممکن است امروز کسی حتّی به خاطرش بگذرد - چه برسد به عمل - که از آن جهت‌گیری و چارچوب ترسیم‌شده‌ی انقلاب تخطی کند، که حالا یک عده دایه‌های مهربانتر از مادر، مرتب در این‌جا و آن‌جا می‌نشینند و ذهن مردم را خراب می‌کنند؟!»