اخبار
  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • نامه سرگشاده یاسر هاشمی به رئیس صدا و سیما

نامه سرگشاده یاسر هاشمی به رئیس صدا و سیما

«هاشمی هراسی» موضوعی است که شاید بتوان اذعان داشت سال هاست در بخش های مختلف کشور حاکم شده و صداوسیما از جمله پیشتازان این عرصه است.
نامه سرگشاده یاسر هاشمی به رئیس صدا و سیما

جناب آقای دکتر علی‌عسگری

رئیس محترم سازمان صدا و سیما

با سلام

دکتر حسن روحانی، روز یکشنبه در مراسم افتتاح طرح های شهری شهرداری تهران، با بیان اینکه «در کمال تعجب، نه افراد خاصی که اطلاعات کافی نداشته باشند؛ بلکه معروف، روشنفکر و تحصیلکرده با پروژه متروی تهران مخالف بودند»، گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بر اجرای طرح مترو اصرار داشت و در مجلس اول مخالفت‌هایی با اجرای این پروژه صورت می‌گرفت؛ اما طی جلساتی توسط نمایندگان مجلس دوم شورای اسلامی، اجرای متروی تهران تصویب شد که بنده و آیت‌الله دری نجف‌آبادی مسئول پیگیری و اجرای این پروژه شهری شدیم.

رئیس جمهور با قدردانی از تلاش‌های مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دوران سازندگی و سدسازی، گفت: در بحث سدسازی مرهون تلاش های آیت الله هاشمی رفسنجانی هستیم که بعد از جنگ بیشترین تلاش ها را برای توسعه کشور، از جمله سدها داشت. شما ببینید اگر در خوزستان سد کرخه نبود، سد دز نبود، سد های کارون  نبودند و سد شهید عباسپور نبود، امروز استان خوزستان چه وضعی پیدا می کرد؟!

صدا و سیما در حرکتی صد البته خود جوش، بخش های مربوط به خدمات آیت الله هاشمی رفسنجانی در ایران، سدسازی های خوزستان و متروی تهران را از سخنان رئیس جمهور سانسور کرد تا بر آگاهی مردم بیفزاید!!

این جملات کوتاه چه مفهوم بلندی داشتند که صدا و سیما حاضر شد ته مانده های اعتماد عمومی خویش را مخدوش نماید و در آن همه بخش های متعدد خبری تیغ سانسور را بر چهره خویش بکشد.؟! به راستی که آن ضرب المثل با کمی تغییر چه مصداق روشنی یافت که « خوزستان را آب برد و بعضی ها را خواب»!!

«هاشمی رفسنجانی» فقط یک نام نیست که فکر کنید با حذف آن، یادش از تاریخ ایران و ذهن مردم و کارشناسان می رود. از انقلاب بگویید و از هاشمی رفسنجانی نگویید. از 8 سال دفاع مقدس بگویید و از جانشین امام عزیز نگویید. از شهدا ی گران قدر بگویید و از عالی ترین فرمانده شان نگویید.

فرصت را غنیمت می شمارم و با مردم سراسر ایران، به خصوص در استان های گلستان، مازندران، فارس، لرستان، کهکلویه و بویر احمد،کردستان، همدان و خوزستان ابراز همدردی می نمایم و امیدوارم بلایای طبیعی، در این شرایط بد اقتصادی، دست از سر مردم بردارند که «دل یکی داریم و در یک دل نمی گنجد دو درد»

                                                                                                                                                                                       یاسر هاشمی