اخبار
  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • عده ای گرامیداشت آیت الله هاشمی در مشهد را مذموم می دانند.

عده ای گرامیداشت آیت الله هاشمی در مشهد را مذموم می دانند.

عده ای گرامیداشت آیت الله هاشمی در مشهد را مذموم می دانند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برگزاری مراسم سالگرد ایت الله هاشمی رفسنجانی، امری مذموم تلقی می شود و عده ای با محدودیت های اطلاع رسانی و شانتاژها باعث می شوند آنچه برای این چهره در فضای شهری باید اتفاق بیفتد انجام نشود.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، محمدرضا حیدری، پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد، با بیان اینکه قدرشناسی مردم ایران به ویژه شهروندان مشهدی، تشییع ماندگاری را در تاریخ این شهر به جا گذاشت، اظهار کرد: برای تداوم راه این شهید بزرگ، تشییع با شکوه یا نامگذاری برخی معابر و مکان ها کافی نیست و باید اندیشه، تفکر و روش زندگی این سردار شهید نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه از سردار سلیمانی نه ناسزایی شنیدیم و نه حمایت از جریان خاصی دیدیم، افزود: آنچه از خون این شهید برایمان به یادگار ماند انسجام و وحدت و همدلی ملت ایران با گرایش های قومی مذهبی و سیاسی مختلف است که باید از آن مراقبت و حراست کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به ۱۹ دی ماه، سومین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، تصریح کرد: مرحوم هاشمی یک چهره مبارز بود که نقش برجسته وی در پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و پایان جنگ و نیز مبارزات پیش از انقلاب بی بدیل بود.
وی ادامه داد: زمانی که مرحوم هاشمی زیر شلاق و شکنجه های حکومت پهلوی بوده، عده ای بودند که اعتقادی به مبارزه نداشتند و حتی سابقه یک روز زندان را هم ندارند اما امروز تبدیل به تئوریسین و نظریه پرداز شده اند.
حیدری اضافه کرد: متاسفانه برگزاری مراسم سالگرد چنین فردی، امری مذموم تلقی می شود و عده ای با محدودیت های اطلاع رسانی و شانتاژها باعث می شوند آنچه برای این چهره در فضای شهری باید اتفاق بیفتد انجام نشود.