اخبار
  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • جزییات برگزاری کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

جزییات برگزاری کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

جزییات برگزاری کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

یاسر هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، از برگزاری کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی در روز نوزدهم دیماه سالروز رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سالن اجلاس سران خبر داد.

یاسر هاشمی افزود: این کنگره از ساعت ۸ صبح روز سه‌شنبه نوزدهم دی ماه در محل سالن اجلاس سران با سخنرانی رییس‌جمهور افتتاح خواهد شد و در آن شخصیت‌های برجسته علمی، سیاسی و فرهنگی سخنرانی خواهند کرد.

دبیر نخستین کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد: این کنگره یک روزه خواهد بود و در دو بخش صبح و عصر برگزار خواهد شد، در بخش صبح علاوه بر رییس‌جمهور، پیام تصویری آیت الله جوادی آملی و دو سخنرانی انجام می‌شود و سخنان حجت الاسلام سید حسن خمینی پایان بخش این نشست خواهد بود.

در بخش پنل‌های علمی کنگره نیز که در سه محور دین باوری، سیاست و اقتصاد بصورت همزمان برگزار می‌شود، شخصیت‌های علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به بررسی اندیشه و علمکرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خواهند پرداخت و بخش جمع‌بندی و اختتامیه پنل‌ها نیز عصر روز سه‌شنبه و مقارن با ساعت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار خواهد شد.

یاسر هاشمی در خاتمه گفت: مراسم نخستین سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی هم ، عصر روز پنجشنبه ۲۱ دیماه و مصادف با خاکسپاری ایشان از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می‌شود.